Leto može da počne: letnja sezona na Paliću zvanično otvorena

Manifestacijom u kojoj su uživali, pre svega, naši najmlađi sugrađani, u subotu je ozvaničen početak letnje sezone na Paliću, turističkom biseru našeg grada. U bogatom programu, svako je mogao pronaći nešto po svojoj meri - promovisani su različiti sportovi i sportska udruženja kao što su sportski ribolov, fitnes, salsa, a mališani su se najviše obradovali maskotama i neizostavnom crtanju po licu.
- Cilj je da pokažemo da Palić, pored prirode ima i bogatu ponudu sportskih i rekreativnih aktivnosti. Ovo je dobra prilika da se okupimo i družimo. Želimo da naše goste upoznamo sa lokalnim sportskim klubovima i sportskim udruženjima, jer su oni važan deo života i ponude na Paliću - ističe Mirela Balint Novak, v. d. direktora preduzeća "Park Palić".
Ako se, kao što izreka kaže, po jutru dan poznaje, onda je pred nama još jedna turistički bogata sezona pred nama - Palić je za prvomajske praznike zabeležio izuzetnu posećenost, a za leto je pripremljen veliki broj različitih sadržaja.
- Očekuju nas manifestacije na Velikoj terasi i koncerti u Muzičkom paviljonu koji počinju od 19. i održavaće se svakog vikenda do 6. septembra. Tu je tradicionalni Filmski festival, zatim Letnji festival u organizaciji Fondacije "Sekereš Laslo", u okviru koje će biti različite manifestacije pre svega za decu i porodicu, kao stub društva. U toku je i obnova Letnje pozornice, našeg simbola, koja će biti gotova do polovine juna, kada nam tamo kreću koncerti i predstave - ističe sagovornica.