Pregleda: 1670

Košarkašice Spartaka ubedljive protiv Vojvodine

29.02.2016. u 13:38h
Izvor: TV Subotica
Košarkašice Spartaka ostvarile su 10. pobedu u sezoni. Izabranice Blagoja Ivića slavile su u Novom Sadu protiv ekipe Vojvodine rezultatom 81:64. Pobeda je ostvarena bez iskusne Rade Vidović, pre svega zahvaljujući efikasnoj igri u drugom poluvremenu koje su Subotičanke rešile u svoju korist rezultatom 50:30.

Novosađanke su susret otvorile sa 5:0 ali je ubrzo stigao odgovor plavo belih koje sa serijom od 6 poena u nizu stiču prvo vođstvo. Vojvodina je do kraja prvog perioda igre vratila vođstvo koje je iznosilo maksimalnih 4 poena 15:11, ali je Sanela Suturović sa svojih 5 poena u nizu donela vođstvo svojoj ekipi na kraju prve četvrtine 15:16.

Vojvodina bolje otvara drugu četvrtinu i trojkama Marijane Čorto i Nevene Ninković ubrzo stiču 24:19. Novi preokret viđen je u naredna tri minuta kada je Spartak poenima Nataše Pavlov i Anđele Zlajić kreirale seriju 7:0 kojom Spartak prelazi u vođstvo 24:26. Do odlaska na poluvreme Vojvodina je boljim šutem ponovo prešla u vođstvo 34:31 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu na parketu je postojao samo jedan tim. Spartak je ubrzo na startu serijom 10:4 preuzeo vođstvo 41:38, koje je do kraja trećeg period uvećao na 52:45 zahvaljajući odličnoj igri u odbrani.

Poslednju četvrtinu subotičanke su odigrale veoma efikasno i odličnim šutem su u 37. minutu pri rezultatu 71:56 konačno slomile otpo Vojvodine. Do kraja utakmice su stečenu prednost i poboljšale za konačan trijumf 81:64.

Vojvodina - Spartak 64:81 (15:16, 19:15, 11:21, 19:29)

Anđela Zlajić je predvovila Spartak sa 30 poena, 9 skokova i 7 izgubljenih lopti, Nataša Pavlov je dodala 21 poen, a Sanela Suturović 16 poena uz 10 skokova, 9 asistencija ali i 10 izgubljenih lopti.

U narednom kolu košarkašice Spartaka gostuju takođe u Novom Sadu, ovoga puta ekipi Ženske košarkaške akademije ŽKA.