Pregleda: 1428

Košarkašice Spartaka ubedljive protiv Bora (39:94)

11.02.2016. u 14:38h
Izvor: TV Subotica
U 18. kolu ženske košarkaške lige Srbije, Spartakove košarkašice ubedljivo su savladale Bor na njegovom terenu rezultatom 39:94. Laganom pobedom, plave golubice su izjednačile skor pobeda i poraza i sada sa učinkom 9/9 i 27 osvojenih bodova zauzimaju 7. poziciju na tabeli.

Od samog starta susreta, plave golubice su nemilosrdno zatrpavale koš poslednjoplasirane ekipe na tabeli, te su prvi period igre završile sa prednošću od 30:4.

Izabranice Blagoja Ivića nastavile su u istom ritmu u drugoj četvrtini u kojoj su domaćim košarkašicama dozvolile svega 7 poena, a na odmor se otišlo rezultatom 53:11.

U nastavku utakmice Ivić je pružio šansu skoro svim igračicama, pa su se na parketu našle i Erčić, Kujundžić, Mirosavljev koje su protiv nejakih protivnica odlično iskoristile ukazano poverenje i pokazali da ženska košarka u Subotici ima budućnost. Na kraju, subotičanke su trijumfovale visokim rezultatom 94:39 i najavile i naredne sezone najbolju žensku košarku u Hali sportova.

Bor - Spartak 39:94 (4:30 7:23 8:21, 20:20)

U plavo belom dresu četiri igračice su bile dvocifrene. Prednjačila je Nataša Pavlov koja je sa 17 poena i 9 skokova na najbolji način sebi čestitala rođendan, a pratile su je Suturović sa 16, Ivić sa dabl dablom 13 poena i 10 skokova i Zlajić sa 11 poena.

U narednom kolu košarkašice Spartaka dočekuju Vrbas Medelu. Utakmica je na programu u nedelju u Hali sportova od 16 časova i 30 minuta.