Pregleda: 5338

Košarkašice Spartaka savladale Vršac na otvaranju sezone (59:52)

08.10.2016. u 20:23h
Izvor: TV Subotica
Počela je sezona u ženskoj košarci. U prvom kolu, košarkašice Spartaka ugostile su na svom parketu ekipu Vršca i nakon 40 minuta velike borbe slavile rezultatom 59:52 (19:11, 9:14, 14:8, 17:19).

Od samog starta utakmice košarkašice Spartaka bile su u vođstvu, zahvaljujući dobroj roli Sanje Orozović i Nataše Pavlov, koje su zajedno postigle 14 poena. Trojkama Orozović i Zlajić, domaće košarkašice uspele su u finišu prve četvrtine da se „odlepe“ na 19:11 što je bio i konačan rezultat prve deonice.

U drugoj deonici, napad košarkašica je stao, što su Vrščanke iskoristile da naprave seriju 7:0 i poenima Mitove i Stjepanovićeve dođu na pola koša zaostatka 21:20. Do kraja druge četvrtine, usledio je festival promašaja iz igre i izgubljenih lopti, pa se na odmor otišlo sa 28:25.

Drugo poluvreme bolje su otvorile domaće igračice, koje su vrlo brzo stekle  +11. Usledio je ponovo period igre na obe strane sa dosta grešaka i promašaja, što je omogućilo domaćim košarkašicama da u poslednju četvrtinu uđu sa devet poena prednosti  42:33.

Poslednjih 10 minuta igre bolje su otvorile Subotičanke koje su stekle 46:33, ali na polovini četvrtine Vrščanke na krilima Bošnjić prave seriju 8:0 i stižu na 46:41. Ubrzo je usledio odgovor domaćih košarkašica koje serijom 8:0 odlaze na 54:42 na nepuna 3 minuta  i praktično prelamaju meč u svoju korist. Do kraja susreta gošće su ublažile poraz, pa je meč završen rezultatom 59:52.

U prvom ovosezonskom meču, najbolja je bila Sanja Orozović, povratnik u plavo beli dres sa dab dabl učinkom 18 poena i 10 skokova, Pavlov je dodala 15, a Vidović 11. U ekipi Vršca prednjačila je Mitov sa 16 poena a Ilić je zabeležila 12 poena uz 11 skokova.

U narednom kolu, koje se igra već u sredu, izabranice Blagoja Ivića gostuju u Šapcu istoimenoj ekipi.

Košarka (Ž): Spartak - Vršac Košarka (Ž): Spartak - Vršac Košarka (Ž): Spartak - Vršac Košarka (Ž): Spartak - Vršac Košarka (Ž): Spartak - Vršac Košarka (Ž): Spartak - Vršac Košarka (Ž): Spartak - Vršac Košarka (Ž): Spartak - Vršac