Pregleda: 1487

Košarkašice Spartaka poražene od Vrbas Medele (60:65)

15.02.2016. u 10:57h
U Hali sportova u Subotici juče je odigran meč 19. kola Prve lige za košarkašice u kojem je Spartak protiv Vrbas Medele upisao svoj deseti ovosezonski poraz. U narednom kolu Spartak gostuje Vojvodini.

Gošće su bile bolji rival u prvoj četvrtini, koju su rešili u svoju korist rezultatom 19:13. Sredinom druge četvrtine imale su devet poena viška (27:18) posle poena Džombete, međutim usledila je serija domaćeg tima 12:0 i preokret za minimalno vođstvo domaćeg tima na poluvremenu - 30:29.

U prvoj polovini treće četvrtine rivali su se smenjivali u vođstvu, da bi u finišu Vrbas napravio pet poena viška - 53:48.

Gošće su dugo održavale prednost između dva i šest poena prednosti. Suturović je sa dva poena u 39. minutu smanjila prednost Vrbasa na 59:62, da bi Vidović jednim slobodnim bacanjem dodatno unela neizvesnost (60:62). Ipak, prvo je Cukić pogodila za dva poena, potom je Mijatović osvojila loptu, a Jovović bila polovična sa linije slobodnih bacanja za konačnih 65:60.

Spartak - Vrbas 60:65 (13:19, 17:10, 18:24, 12:12)

Spartak: Erčić, Vidović 28, Zlajić 2, Suturović 10, Ivić 4, Stešević, Kujundžić, Radulović 2, Pavlov 14, Francišković, Mirosavljev, Vida.

Vrbas: Brkić, Tomić, Džombeta 12, Jovović 21, Laković 2, Cukić 4, Zalar 1, Cejović, Repcek, Rajić, Bjekić, Mijatović 25.

Posle 19 odigranih kola lider Prve lige je ekipa Radivoj Korać koja je još uvek bez poraza (38 poena), sledi Crvena zvezda sa 34, dok Kraljevo ima 32 poena, jedan više od jučerašnjeg Spartakovog protivnika Vrbas Medele. Sa devet pobeda i deset poraza Spartak trenutno zauzima poziciju broj 7, a do kraja ligaškog dela ostalo je da se odigraju još tri kola.