Pregleda: 2159

Košarkašice Spartaka pobedom okončale sezonu

11.03.2016. u 10:01h
Košarkašice Spartaka trijumfalno su završile sezonu pošto su u utakmici poslednjeg, 22. kola Prve lige, na svom terenu savladale Šumadiju rezultatom 74:60.

Domaće su imale kontrolu meča tokom svih 40 minuta. Osim nekoliko izjednačenja Šumadija nijednom nije imala rezultatsko vođstvo, ali "golubice"  su tek u poslednjoj četvrtini uspele da slome otpor gošći

Posle prve tri četvrtine Spartak je imao prednost od +6 (51:45), a onda je usledio odlučujući period u kojem su plavo-bele zaigrale složno, organizovano, precizno i efikasno, lagano podižući prednost za na kraju ubedljivih 74:60.

Spartak - Šumadija 74:60 (15:8, 22:25, 14:12, 23:15)

U pobedničkoj ekipi najefikasnija je bila Vida sa 21 postignut poen, Pavlov je postigla 16, radulović 15, Zlajić 9, a Ivić i Mirosavljev po 4. Kod gošći dvocifrene su bile Radović (15), Ćulafić (14) i Milošević (11).

Utakmica je odigrana u Hali sportova pred oko stotinu gledalaca.

Ekipa Blagoja Ivića je ovom pobedom sezonu završila na deobi šestog mesta sa polovičnim učinkom od po jedanaest pobeda i poraza.