Pregleda: 1744

Košarkašice Spartaka izgubile u Novom Sadu (71:55)

07.03.2016. u 10:13h
Meč 21. kola odigran u Novom Sadu u kojem su se sastali ŽKA i Spartaka pripao je domaćoj ekipi koja je boljom igrom tokom većeg dela susreta sasvim zasluženo zabeležila pobedu i osvojila vredne bodove za opstanak u ovom rangu takmičenja.

Do kraja takmičenja u Prvoj ligi Srbije za žene ostalo je da se odigra još jedno kolo. Što se tiče prvog. drugog i poslednjeg mesta situacija je skroz jasna, a za izbegavanje pretposlednjeg mesta koje seli ni niži rang boriće se čak četiri ekipe.

Subotički Spartak i pored poraza u Novom Sadu ne mora da brine o svom statusu jer je brige oko opstanka rešio još pre nekoliko kola tako da ovaj poraz jednima ne znači ništa, a drugima slamku spasa.

Novosađanke su do zlatnih bodova stigle boljom igrom u drugom poluvremenu. Posle 20 minuta domaći tim je imao poen prednosti - 34:33. Domaćin je otvorio treći period sa šest vezanih poena, ubrzo napravio još jednu seriju. Od rezultata 40:36 novosadski tim je serijom 15:2 poveo sa 55:38 u 29. minutu i praktično rešio pitanje pobednika.

Ekipa Blagoja Ivića nije se predavala, ali osim što su sredinom poslednje četvrtine stigle na -7 (60:53) nisu uspele ozbiljnije da ugroze prednost rivala kojem se od prvoh minuta osetilo da više žele pobedu.

Ženska košarkaška akademija (ŽKA) - Spartak 71:55 (18:16, 16:17, 21:11, 16:11)

U ekipi Spartaka jedine dvocifrene bile su Pavlov (17p, 8 sk) i Vida (12p 4 sk), dok su čak četiri igračice imale negativan indeks uspešnosti. Što se tiče doprinosa ekipi izdvojile su se još i Suturović (8p, 4sk, 3os), Ivić (8p, 4sk), kao i Radulović (7p, 5sk, 3as).

U poslednjem kolu sezone 2015/16 Spartak će dočekati još jednu ekipu kojoj će bodovi mnogo značiti tako da se očekuje borbena i čvrsta utakmica. Meč između Spartaka i Šumadije igra se u sredu.