Pregleda: 3177

Košarkaši Spartaka savladali Slogu u Kraljevu (68:76)

29.11.2015. u 00:52h
Izvor: RTV City
Košarkaši Spartaka ostvarili su veliki trijumf na gostovanju u Kraljevu protiv ekipe Sloge. Plavo beli su odličnim šutem za 3 poena od 46% (11/24) i odličnom odbranom naneli Slogi peti prvenstveni poraz i pokazali da je poraz od Vojvodine u prethodnom kolu bio loš dan.

Subotičani su odlično otvorili utakmicu i poenima Jančikina i Vlahovića stekli 13:6. Međutim usledili su 3 minuta bez poena, što su domaći iskoristili i serijom 6:0 istopili prednost Spartaka. Do kraja prvog dela igre, plavo beli su sa 5 uzastopnih poena Drakulića osigurali vođstvo 18:15.

U drugom periodu igre, izabranici Dušana Alimpijevića su se raspucali. Trojkama Drakulića, Vulića i Vlahovića  prave seriju 14:0 i u 16. minutu stiču 32:18. Do kraja prvog poluvremena, Spartak je očuvao stečenu prednost i na pauzu se otišlo rezultatom 40:27.

U trećem periodu igre, obe ekipe igrale su koš za koš. Domaći su pokušavali da spuste prednost Spartaka ispod 10 razlike, ali ih je sprečavao loš šut i trojke plavo belih, od kojih se ističe Drakulićeva „sa parkinga“ preko ruke svog čuvara. Iako su subotičani ušli u ogromne probleme sa ličnim greškama, i iako su domaći do  kraja treće četvrtine izveli  29 slobodnih bacanja naspram 4 Spartaka, rafalna paljba van linije 6,75 donela je +15 pred odlučujućih 10 minuta 66:51.

Poslednju četvrtinu otvorio je Ljubenković atraktivnom krađom i „kucanjem“. Problemi sa ličnim greškama su nastavljeni pa su ubzo Ljubenković i Laketa morali na klupu, a na 8 minuta pre kraja utakmice Spartak je ispunio bonus. Domaći igrači su to dobro koristili i serijom poena Stanisavljevića tope prednost plavo belih na 68:58. Opterećeni ličnim greškama ali i lošim šutem  Spartak je u poslednja 3 minuta ušao prednošću 72:64. Međutim do kraja susreta, Spartak je čvrstom odbranom odbio sve nalete Sloge, a Vlahović je sa 3 slobodna bacanja postavio konačnih 76:68.

Sloga - Spartak 68 : 76  (15:18, 12:22, 24:26, 17:10)

Spartak je na ovom meču  predvodio maestralni Drakulić sa 25 poena (10/17 59%), 12 skokova i 4 ukradene lopte za indeks 30, a Vlahović je dodao 18 poena. U ekipi Sloge prednjačili su Trtić i Stanisavljević sa 19 poena, a pratio ih  je Vuletić sa 13 poena.

Košarkaši Spartaka su na ovom susretu šutirali 41% (29/70), i uhvatili 36 lopti (28/8) usput zabeležili 10 asistencija, 8 osvojenih i 9 izgubljenih lopti ali i napravili 33 faula što je Slogi omogućilo čak 37 slobodnih bacanja.

U narednom 11. kolu, Spartak narednog vikenda dočekuje beogradski Beovuk 72.