Pregleda: 2560

Košarkaši Spartaka poraženi u Vršcu (76:72)

12.05.2017. u 21:15h
Meč 7. kola Superlige odigran u Vršcu pripao je domaćoj ekipi rezultatom 76:72. U narednom kolu Spartak je u ponedeljak gost Crvenoj zvezdi.

Subotička ekipa put Vršca otišla je znajući da u igri neće biti Hristova, Kesara i Lučića, kao ni od ranije povređenog Lakete. Oslabljena ekipa sa severa Bačke kontrolisala je meč prve dve četvrtine, ali u nastavku Vršac se probudio i preuzeo stvar u svoje ruke.

Prvih pet minuta meča proteklo je u nešto boljoj igri domaće ekipe koja je u tom momentu imala blagu prednost, ali zahvaljujući bojoj igri u napadu i tečnijem napadu, Spartak je u poslednja dva minuta preokrenuo i otišao na +7.

Uvodni minuti druge četvrtine protekli su u rezultatskoj klackalici, ali vrlo brzo Spartak ponovo ulazi u dobar period igre, pronalazi dobra rešenja u napadu, ali ni ne popušta u odbrani, za +7 na poluvremenu.

U drugom minutu treće četvrtine Spartak je imao +8 (43:51), ali serijom od 7:0 Vršac je za samo par minuta prelomio utakmicu, ponovo poveo u 28. minutu 54:53, a zatim i dočekao četvrtu četvrtinu sa prednošću od tri poena.

Posle samo minut igre u poslednjoj deonici Vršac je imao +7 (63:56), pokušavao je Spartak da drži priključak, domaći su se dobro držali, Prlja je na petnestak sekundi do kraja poentirao za 75:73, ušlo se penal završnicu u kojoj su se domaći ipak bolje snašli.

Poslednjih 10 minuta obeležio je veliki broj grešaka igrača Spartaka, ali i nepreciznost u šutu, što je može se reći bila posledica jurnjave za rezultatom, ali i činjenicom da su tri igrača odigrala više od 30 minuta. Najefikasniji i u ovom meču bio je Jelenić sa 24 poena (4 trojke), dok je Prlja imao 16 poena i 10 skokova.

Vršac - Spartak 76:72 (20:24, 21:23, 18:9, 17:16)

Spartak: Matić, Jovišić 2 (6sk), Prlja 16 (10sk), Nikolić 8 (7as), Kesar, Tresač 8, Miščević 8 (5sk), Jelenić 24, Kuridža, Fekete 6 (4as).

U narednom kolu Spartak gostuje Crvenoj zvezdi. Meč se igra u ponedeljak od 19 časova.