Pregleda: 3130

Košarkaši Spartaka poraženi u Čačku u neizvesnoj završnici

19.03.2016. u 22:16h
Izvor: TV Subotica
Pretposlednje kolo Košarkaške lige Srbije donelo je najinteresantniji dvoboj, a ujedno i najefikasniji, u kojem su košarkaši Borca savladali Spartak sa 107:105. U „obračunu“ dva raspoložena napada presudila je mirnija ruka domaće ekipe u završnici, u kojoj su imali i sreće jer je „polaganje“ Milana Vulića izašlo iz obruča u poslednjim trenutcima susreta.

Spartak je bolje otvorio utakmicu i već nakon 5 minuta igre stvorio osetniju razliku 8:17. Međutim iskusni Čačani ubrzo pronalaze odgovor za bolju igru Spartaka i za 3 minuta prilaze na svega koš zaostatka 21:23. U poslednjih 120 sekundi prvog perioda igre, subotički prvoligaš poenima Vulića i Ljubenkovića stiču + 6 i sa rezultatom 23:29 odlaze na predah između dve četvrtine.

Borac bolje otvara drugih 10 minuta utakmice i serijom 7:0 prelazi u vođstvo 30:29 da bi potom na krilima Radovića i Micovića uvećali svoje vođstvo na 46:37 na 4 minuta pre odlaska na poluvreme. U tim momentima košarkaši Spartaka pojačavaju odbranu i preciznost u napadu i na desetominutnu pauzu odlaze sa košom zaostatka 54:52. Prvo poluvreme pored efikasne igre, obeležio je bek Borca Radović koji je bio nepogrešiv van linije 6,75 sa učinkom 5/5 i 17 postignutih poena.

Na početku treće četvrtine razigrao se Aleksa Avramović koji  sa 7 poena i asistencijom za trojku Mitrovica donosi svojoj ekipi  66:56 u 24. minutu utakmice. Usledio je novi furiozan odgovor Subotičana koji su na krilima dve uzastopne trojke Matića  i poenima iz reketa Jevđića i Lakete već u 26. minutu bili u rezultatskom egalu  69:68. Do kraja treće četvrtine nastavio se napadački obračun dve ekipe koje su izjednačene ušle u poslednjih, odlučujućih 10 minuta 78:78.

U poslednji period igre bolje ulazi Spartak, koji ubrzo stiče 80:85, ali ta prednost je bila kratkog daha jer su i Čačani imali ekspresan odgovor. Usledio je period igre poen za poenom,  koju su prekinuli poenima Laketa i Nikolić za +6 u 35 minutu utakmice 89:95. U poslednjih pet minuta viđena je prava drama. Borac je trojkama Micovića i Mitrovića preokrenuo rezultat  na 101:97 da bi u poslednji minut ušao sa vožstvom 106:101. Usledili su pogodci Vulića i Drakulića za 106:105 na 30 sekundi do kraja. Ljubenković je svojim drugim faulom poslao Mitrovića na liniju slobodnih bacanja gde je bio polovičan a poslednji napad je pripao Spartaku. Milan Vulić je preuzeo odgovornost, odlično je probio linije odbrane Borca, ali je njegovo polaganje nakon „ulaza“ izašlo iz obruča, što je označilo veliko slavlje Čačana 107:105.

Borac - Spartak 107:105 (23:29,  31:23, 26:29, 27:24)

Spartakove košarkaše predvodio je Vulić sa 23 poena , Laketa je postigao 14, Matić 13, Popović 12 a Miloš Nikolić  10 poena uz 5 asistencija. U ekipi Borca najefikasniji je bio dvojac Avramović – Micović sa 23 odnosno 22 poena, dok se Radović zaustavio na 19 poena (5/7 za 3pts).

Pred poslednju prvenstvenu utakmicu u ovoj sezoni, košarkaši Spartaka se nalaze 9. pozicji sa skorom 11/13, dok najbliži pratioci Sloga i Vršac imaju 10/14. U poslednjem kolu koje je na programu narednog vikenda, košarkaši Spartaka dočekuju niški Konstantin koji je iznenađujuće poražen kod kuće od Sloge iz Kraljeva 67:80.