• Pregleda: 3743

Košarkaši Spartaka poraženi od FMP-a (73:80)

U 21. kolu Košarkaške lige Srbije, Spartak je poražen na svom parketu od aktuelnog lidera na tabeli FMP iz Železnika rezultatom 73:80. FMP je pogodcima u presudnim momentima slomio otpor Subotičana i potvrdio prvo mesto sa skorom 19/2.

Gosti bolje otvaraju susret i vrlo ranu stiču 1:7, što je nateralo Alimpijevića da reaguje time outom. Saveti su urodili plodom i Spartak ubrzo topi prednost FMP-a ali potom počinje serija promašaja i 4 minuta bez postignutog koša, što iskusni gosti koriste i serijom 11:0 stiču velikih 11:23 da bi u poslednjoj sekundi Ljubenković biva polovičan sa linije penala i postiže poslednje poene u prvoj četvrtini 12:23.

Početak druge četvrtine doneo je seriju Spartaka 9:2 kojom stižu na 21:25 ali FMP trojkama Čovića i Dobrića ponovo odlazi na pristojnih sedam poena prednosti 26:33. Iako su gosti svaki put imali odgovor na agresivnu igru Spartaka, domaći su preko Lakete uspeli da se u 39. minutu približe na 38:40, međutim u poslednjih 60 sekundi Dobrić i Bursać postavljaju konačan rezultat prvog poluvremena 38:44.

Laketa je prednjačio u ekipi Spartaka u prvih 20. minuta sa 14 poena, dok je Dobrić na drugoj strani postigao čak 19.

Početak drugog poluvremena doneo je seriju gostiju 3:6 u kojoj je Apić vezao 6 poena u nizu za vođstvo 40:50 i reakciju Alimpijevića minutom odmora. Nastavio je odlični centar FMP-a gde je stao pre time outa klupe Spartaka i ubrzo sa nova 4 poena odvodi svoj tim ponovo na 11 poena prednosti 43:54. Kontrolisali su gosti igru i imali najvećih 49:61 ali je Jančikin sa 5 brzih poena u poslednjih 20 sekundi probudio nadu u preokret 54:61.

FMP je brzo početkom poslednjeg perioda vratio maksimalnih 12 poena prednosti 57:69 u trenutcima kada je napad Spartaka delovao bezidejno. Na 5 minuta pre kraja utakmice Dobrić pogađa svoju četvrtu trojku za maksimalnih 60:76. Do kraja utakmice Spartak je serijom 8:0 smanjio na 68:76 a potom nije iskoristio prazne minute u napadu FMP-a da bi Dobrić na 1:17 do kraja sa linije penala prekinuo seriju domaćih 68:78. Do kraja susreta Spartak je novom mini serijom uspeo da smanji dvocifrenu prednost gostiju iz Železnika, da bi Filip Čović polovičnim učinkom sa slobodnih bacanja postavio konačnih 73:80.

Spartak - FMP 73:80  (12:23, 26:21, 16:17, 19:19)

U domaćoj ekipi najefikasniji bio je Jančikin sa 17 poena (4/5 za 3 poena), Laketa je dodao 16 a Matić 11 poena. FMP je predvodio odlični Dobrić sa 27 poena (9/13 iz igre), Apić je dodao 17 a Čović 11 poena.

Do kraja prvenstva ostalo je 5 kola u kojim Spartak u narednom gostuje prvom direktnom konkurentu Vojvodini, a potom dočekuje drugog direktnog konkurenta kraljevačku Slogu. U slučaju trijumfa u te dve utakmice, plavi golubovi bi definitivno osigurali opstanak u košarkaškom elitnom rangu.

Izvor: TV Subotica