Komentara: 3
Pregleda: 1597

Košarka: Spartak pred istorijskim izazovom – večeras protiv Partizana u plejofu ABA lige

09.05.2025. u 08:45h
Izvor: Subotica.com
Košarkaši Spartaka večeras od 19 časova u Beogradu otvaraju četvrtfinalnu seriju plejofa ABA lige protiv višestrukog šampiona i evroligaša – Partizana. Duel sa crno-belima biće ujedno i kruna izuzetne sezone za tim iz Subotice, koji je kao debitant u elitnom rangu uspeo da se plasira među osam najboljih ekipa regiona.
Košarka: Spartak pred istorijskim izazovom – večeras protiv Partizana u plejofu ABA lige

Trener Vladimir Jovanović, sumirajući dosadašnji deo sezone, istakao je da je ponosan na transformaciju koju je Spartak prošao.

- Od hale i uslova rada do promene kompletnog tima i sistema, napravili smo veliki korak. Bilo je uspona i padova, ali u globalu možemo da budemo zadovoljni - zaključuje Jovanović.

Košarka: Spartak pred istorijskim izazovom – večeras protiv Partizana u plejofu ABA ligeUprkos činjenici da Partizan važi za favorita, Spartakov šef stručnog štaba ne gubi veru.

- Reč je o timu koji igra Evroligu i ima trenera na kojeg se s pravom ponosi ceo naš esnaf. Protiv takvih protivnika greške se ne praštaju. Igrali smo već dva puta sa njima, pokazali smo dobru igru, ali to nije bilo dovoljno. Večeras ćemo morati da budemo koncentrisani svih 40 minuta - dodaje strateg subotičkog tima.

Jedan od nosilaca igre Spartaka, Luka Cerovina, ističe da je ekipa motivisana i spremna.

- Ulazak u plejof je sam po sebi ogroman uspeh. Znamo da nas čeka težak rival, ali verujem da možemo da pružimo pravi otpor. Ako uspemo da uvedemo meč u neizvesnu završnicu, sve je moguće - kaže prvotimac "golubova"

Košarka: Spartak pred istorijskim izazovom – večeras protiv Partizana u plejofu ABA ligeU prethodna dva ovosezonska susreta, Partizan je slavio ubedljivo – 106:79 u Beogradu i 94:73 u Subotici. Ipak, oba puta Spartak je imao odlične periode igre, pa se nadaju da bi treća utakmica mogla doneti drugačiji ishod.

Večerašnji duel nosi ne samo takmičarski značaj, već i simboliku za subotičku košarku – potvrdu da se istrajnošću, verom, sistemom i posvećenošću može stići i do samog vrha regionalne košarke.

Četvrtfinale se igra na dve pobede, s tim da Partizan zbog boljeg plasmana u ligaškom delu ima prednost domaćeg terena. Duel u Subotici je zakazan za 16. maj (petak) u 21 čas.

Košarka: Spartak pred istorijskim izazovom – večeras protiv Partizana u plejofu ABA lige

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 6 meseci i 3 nedelje
Komentara: 3
Pregleda: 1597
Povezane teme

košarkaški klub spartak

košarkaški klub spartak office shoes

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.