Pregleda: 1555

Košarka: Lider Dinamik prevelik zalogaj za "golubove"

12.11.2018. u 12:49h
U 6. kolu KLS Dinamik je savladao Spartak rezultataom 85:57. Beograđani su odigrali odličan meč, Subotičani sinoć nisu imali nikakve šanse protiv raspoloženog Dinamika. U sledećem kolu Spartak je domaćin Novom Pazaru.

Domaći su igrali sigurno od prvog minuta i iz četvrtine u četvrtinu gradili prednost koja je u poslednoj deonici iznosila čak 31 poen. Subotičani su u prethodnim mečevima sa blagim favoritima pokazali da imaju kvalitet za velika dela, ali nažalost za raspoloženi Dinamik to sinoć nije važilo.

Ekipa koju sa klupe predvodi nekadašnji igrač "zlatne generacije" Spartaka, Vladimir Đokić, bila je koncentrisanija u sve četiri deonice i osim što ih je pojedinačno rešila u svoju korist, pokazala je i konstantnost u igri, čime je i sasvim zasluženo odbranila domaći teren i ulogu favorita.

Beograđani su Spartakovim oružjem - skokom izdominirali (47/33), posebno u napadu (21/9), imali su duplo više asistencija (24/12), a duplo manje izgubljenih lopti (10/20). Čak i u statistici šuteva domaćin je imao dosta bolje procente u svim rubrikama. Drugim rečima, Spartak nije imao svoje veče, Dinamik je iskoristio sve što im je bilo ponuđeno.

U redovima Spartaka najefikasniji je bio Čampara sa 20 poena i 6 skokova, dok je još jedini dvocifreni bio Viijams sa šesnaest poena za 35 minuta igre. Kod pobedničke ekipe odskočio je Jaković sa 24 poena i trinaest skokova. Barnino mesto u ovom meču zauzeo je njegov vršnjak Urošević.

Dinamik - Spartak 85:57
(23:17, 22:15, 22:13, 18:12)

Dinamik: Beslać 5, Janković 24 (13 skokova), Vulikić 7, Kutlešić, Vasiljević, Stepanović 4, Đerić 9 (3 osvojene lopte), Glišić 13, Rakićević 8 (7 asistencija), Čakarević 5, Ostojić, Savković 10

Spartak: Vilijams 16, Igrutinović 5 (6 asistencija), Bakumanja 2, Gazibegović S., Lučić 3, Urošević 2, Čampara 20 (6 skokova), Petrov 8, Kojić, Gazibegović V., Kuridža 3

Posle šest kola "golubovi" drže poziciju broj šest sa po tri pobede i poraza. U narednom kolu košarkaši Spartaka dočekuju Novi Pazar.