Komentara: 0
Pregleda: 3575

Konjički sport: "Mercedes Kup" i "Subotička milja" danas na Gradskom hipodromu

28.06.2025. u 09:44h
Izvor: Subotica.com
Na subotičkom hipodromu danas će sve biti u znaku brzine, elegancije i vrhunskih kasačkih nadmetanja! Konjički klub "Bačka", pod pokroviteljstvom kompanije Mercedes-Benz, organizuje jedan od najuzbudljivijih trkačkih dana u sezoni, sa čak osam kasačkih trka i ukupno 85 grla iz 17 klubova širom regiona.
Konjički sport: "Mercedes Kup" i "Subotička milja" danas na Gradskom hipodromu

Centralni događaj dana je prestižna trka „Mercedes-Benz Cup“, koja okuplja dvanaest domaćih kasača raspoređenih na tri distance. Među njima su i prošlogodišnji šampioni – grlo Christi Aguilera A.T. i vozač Miloš Kovačević iz Pančeva – spremni da još jednom zablistaju pred subotičkom publikom.

Ljubitelji konjičkog sporta s nestrpljenjem očekuju i „Subotičku milju“, trku bogate tradicije čiji je idejni tvorac Zvonko Bogdan. Od 1982. godine do danas, ova trka bila je domaćin brojnim uzbudljivim duelima, a rekord i dalje drži Amy del Duomo sa vremenom 1:13,7 iz 2020. godine.

Među učesnicima su i renomirani vozači poput Marka Slaviča iz Slovenije, koji će se oprobati sa grlima Sinatra A.T., Bondo Jet i Pascal the Game.

Program počinje u 15 časova, dok je „Subotička milja“ zakazana za 16:30. Defile i nastup mažoretkinja u 17:45 uvertira su u glavni događaj dana – trku „Mercedes-Benz Cup“, koja startuje u 18:30.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 5 meseci i 1 nedelju
Komentara: 0
Pregleda: 3575
Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.