Pregleda: 841

Kik boks: Uspešni nastupi takmičara "Top fighter-a" na dva jaka međunarodna turnira

24.04.2024. u 14:13h

Takmičari Kik boks kluba "Top fighter" protekla dva vikenda učestvovali su na dva Evropska kupa.

U Sarajevu (12-14. april) održan je Grand Prix na kojem su učestvovale reprezentacije i klubovi iz 19 zemalja, sa oko 650 takmičara koji su se nadmetali u tri ringovne i tri tatami discipline. Subotičani su nastupali sa četiri takmičara u ringovnim disciplinama i osvojili dve srebrne i bronzanu medalju.

U mlađim juniorima Aleksandar Tot u kategoriji do 51 kg, disciplina low kick, je imao svoj prvi nastup na međunarodnom takmičenju, iako je u četvrtfinalu izgubio na poene od takmičara iz BiH i ovog puta ostao bez medalje, dao je svoj maksimum u meču i stekao dragoceno iskustvo.

U konkurenciji starijih juniora, kategorija do 63.5 kg - disciplina K1, Martin Toldi u finalu izgubio je od nezgodnog takmičara iz Moldavije, i osvojio srebrnu medalju.

Milica Despotović u kategoriji do 52 kg i Nikola Lončar u kategoriji do 75 kg, po prvi put su nastupali na međunarodnom takmičenju u seniorskoj konkurenciji. Despotovićeva se u polufinalu odmerila  protiv iskusne takmičarke iz Mađarske i izgubila na poene, osvojivši bronzanu medalju. Sa druge strane Lončar je takođe u polufinalu bio naspram iskusnog borca iz Slovačke i uspeo da pobedi 2:1, a u nastavku takmičenja se u finalu susreo sa dugogodišnjim reprezentativcem Izraela, Lončar nije uspeo da sprovede u meču isplaniranu taktiku što je dovelo do poraza na poene i osvajanje srebrne medalje.

Samo nedelju dana kasnije Milica i Nikola su na poziv selektora kik boks reprezentacije Srbije otputovali na takođe Evropski kup, Top Ten - Bugarska, koji se održao od 19. do 21.  aprila u Plovdivu, na kojem su učestvovale reprezentacije i klubovi iz 21 zemlje, sa oko 800 takmičara.

Milica je u kategoriji do 52 kg u disciplini K1 osvojila bronzanu medalju, dok je Nikola Lončar u kategoriji do 75 kg, disciplina low kick, u četvrtfinalu pobedio domaćeg takmičara, da bi polufinalu takođe od domaćeg takmičara izgubio na poene i morao zadovoljiti bronzanom medaljom. Tim reprezentacija Srbije, predvođen selektorom Vladimirović Sinišom i trenerima reprezentacije Pavić Dejanom i Bogović Vladimirom, sastavljena od juniora i seniora, nastupao je sa 13 takmičara i osvojio 5 zlatnih, 3 srebrne i 4 bronzane medalje u low kick i K1 diciplinama.

Trener KBK "Top fighter" Alen Heralić zadovoljan je ostvarenim rezultatima svojih takmičara u protekla dva vikenda

- Kupovi su odlična provera i iskustvo za veća međunarodna takmičenja. Želeo bih da se zahvalim Kik boks savezu Srbije koji je organizovao prevoz takmičara autobusima do Sarajeva, kao i selektoru Vladimiroviću koji je na kontrolna takmičenja pozvao dvoje naših takmičara kojima je ovo prva godina u seniorima, i kojima će mnogo značiti za uspeh, u jakoj seniorskoj konkurenciji, u predstojećim takmičenjima - porućio je Heralić.