Komentara: 8
Pregleda: 6012

Fudbalska lutrija odvela Spartak u četvrtfinale Kupa Srbije

24.10.2012. u 18:14h
U 14 časova počele su sve utakmice osmine finala Kupa Srbije, tako i ova nam najzanimljivija gde je Spartak bio domaćin.

Posle 90 minuta igre bilo je 0:0 na Gradskom stadionu između FK "Spartak Zlatibor voda" i Metalca iz Gornjeg Milanovca.

Kako to pravila nalažu u ovoj fazi takmičenja, posle dva poluvremena sa nerešenim rezultatom direktno se odlazi na izvođenje penala.

Nakon izvođenja prve serije rezultat je bio 4:4. U nastavku su bili sigurni fudbaleri na obe strane. Pri rezultatu 7:7, golman Spartaka odbranio je udarac fudbalera Metalca, a nakon toga plasman u četvrtfinale Spartaku doneo je Milivojev.

Hronološki sled izvođenja penala:  0:1 Luković, 1:1 Bratić, 1:2 Dopuđ, 2:2 Puškarić, 2:2 Aleksić brani penal Babića, 2:2 Mišić brani penal Šarca, a potom se lopta odbija od prečke, 2:3 Živanović, 3:3 Torbica, 3:4 Radisavljević, 4:4 Đurđević, 4:5 Mudreša, 5:5 Novaković, 5:6 Janačković, 6:6 Kovačević, 6:7 Ovusu, 7:7 G. Adamović, 7:7 Aleksić brani penal Ružičića, 8:7 Milivojev.

Subotica, Gradski stadion
Gledalaca: 500
Sudija: D. Krstić (Beograd), pomoćnici: M. Milovanović (Smederevo), D. Karanović (Beograd)
Žuti kartoni: Babić, Mišić (Metalac)

Spartak Zlatibor voda: Aleksić, Kovačević, Bratić, Antonić, Puškarić, Šarac, Milivojev, Torbica, Vojvodić (69. G. Adamović), M. Adamović (79. Đurđević), Nosković (72. Novaković)

Metalac: Mišić, Babić, Ovusu, Luković, Dopuđ, Mudreša, Ružičić, Sedlar (75. Janačković), Radisavljević, Živković (90. Živanović), Kuljanin (62. Ćirković).

Čukarički – Vojvodina 0:1
Partizan – Borac (odloženo zbog obaveza beogradskog kluba u Ligi Evrope)

* timovi koji su istaknuti zadebljavanjem prošli su u narednu fazu

Utakmice četvrtfinala Kupa Srbije za sezonu 2012/2013 biće odigrane u sredu, 21. novembra, a datum održavanja žreba biće naknadno određen.