Komentara: 4
Pregleda: 4029

Fudbaleri Bačke 1901 nerešeno sa Bratstvom na startu prvenstva

20.08.2017. u 13:50h
U prvom kolu Srpske lige, grupa Vojvodina, Bačka 1901 odigrala je nerešeno (1:1) sa Bratstvom 1946 iz Prigrevice. Subotičani su poveli, potom ostali sa igračem manje, dok su gosti do izjednačenja stigli sa bele tačke u finišu meča.

Od samog početka se vodila borba na terenu kraj Somborske kapije. Gosti su bili dominantniji, ali to nije uplašilo mladu ekipu Bačke. Odolevali su napadima Prigrevičana, a iz kontri sve češće ugrožavali gol Studena.

Posle nekoliko pokušaja u 33. minutu posle odlične akcije Bačka je stigla do vođstva. Krmar je vešto uposlio Zlatkovića na levoj strani, a on plasirao loptu u mrežu Bratstva za 1:0. U žaru borbe Simić je zaradio drugi žuti kartom krajem prvog dela, što je bila dodatna otežavajuća okolnost da se sačuva stečena prednost u nastavku.

Prema očekivanom u drugom poluvremenu veći deo igre protekao je na polovini terena koji je pripadao domaćinu. Gosti su se razigrali i posle mnogobrojnih neiskorištenih prilika i dobrih intervencija golmana Tasića u samom finišu utakmice stigli do izjednačenja golom Vukovića sa bele tačke.

Bačka 1901 – Bratstvo 1946 1:1 (1:0)
Zlatković 33' - Vuković 85'

Bačka 1901: Tasić, Sili, Milikić (Đokić), Bjelobrk, Zolnajić, Simić, Tumbas, Zlatković (Arežina), Nađ, Krmar (Đurović), Bursać.

Bratstvo 1946: Studen, Ivanović, Vejnović, Grabež, Stamenković (Makar), Ćovin, Vuković, Antunić, Božičić (Faber), Stanković.

Fudbal: Bačka 1901 - Bratstvo 1946 Fudbal: Bačka 1901 - Bratstvo 1946 Fudbal: Bačka 1901 - Bratstvo 1946 Fudbal: Bačka 1901 - Bratstvo 1946 Fudbal: Bačka 1901 - Bratstvo 1946 Fudbal: Bačka 1901 - Bratstvo 1946 Fudbal: Bačka 1901 - Bratstvo 1946 Fudbal: Bačka 1901 - Bratstvo 1946