Pregleda: 3896

Fudbal: Vinogradar osvojio Kup Gradske lige

04.10.2018. u 12:37h
Ekipa Vinogradara osvojila je Kup Gradskog fudbalskog saveza. Nakon izvođenja penala, jer je regularni deo okončan nerešeno 2:2, „zeleni“ su bili uspešniji od Bikova i zasluženo podigli pobednički pehar.

Na stadionu kraj Somborske kapije juče je odigran meč finala Kupa Gradskog saveza Subotice gde su se sastali Vinogradar i Bikovo. Regularni deo završen je 2:2, a nakon toga je usledilo izvođenje penala. Više sreće imali su igrači Vinogradara i stigli do pobedničkog pehara, ukupnim rezultatom 8:7.

Bikovo je prvo stiglo do vođstva golom Tonkovića, ali je Vinogradar brzo poravnao rezultat. Precizan je bio Davidović i izjednačio na 1:1. U nastavku utakmice Bikovčani su ponovo poveli 2:1 preko Drobine u 61. minutum, međutim, igrači Vinogradara se nisu dali olako savladati. Zaigrali su bolje i Milan Kolundžić je postigao gol za izjednačenje 2:2.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata i usledila je  penal serija koja je odlučila pobednika.  Golman Vinogradara Dino Žužo odbranio je poslednji penal u seriji  koji je izvodio Rožnai za Bikovo i Vinogradar je slavio.

Bikovo – Vinogradar 2:2 (1:1) penali 5:6
Tonković 27', Drobina 61' – Davidović 29', Kolundžić 80'

Bikovo: Konc, Bašić Palković, Rožnai, Kujundžić, Simetić, Zubelić, Tonković, Drobina, Andrašić, Pančić, Kujundžić. Rezerve: Stanimirović, Abraham, Jakovčević, Stanik, Zadro, Miković, Štrbac.

Vinogradar: Janković, Budimir, Paunović, Kaurin, Kolundžić, Kujundžić, Nagel, Stojanović, Ćuk, Davidović, Abadžić. Rezerve: Žužo, Kaposta, Popović, Gavrić, Mirkonj.

Fudbal, finale Kupa GFS: Bikovo - Vinogradar Fudbal, finale Kupa GFS: Bikovo - Vinogradar Fudbal, finale Kupa GFS: Bikovo - Vinogradar Fudbal, finale Kupa GFS: Bikovo - Vinogradar Fudbal, finale Kupa GFS: Bikovo - Vinogradar Fudbal, finale Kupa GFS: Bikovo - Vinogradar Fudbal, finale Kupa GFS: Bikovo - Vinogradar Fudbal, finale Kupa GFS: Bikovo - Vinogradar