• Pregleda: 2232

Fudbal: Spartak savladao Mačvu na startu sezone

Spartak Ždrepčeva krv na premijeri u novoj sezoni upisao je pobedu. Subotičani su u prvom kolu savladali Mačvu sa 1:0 u Kuli gde će kao domaćini ove jeseni igrati prvenstvene mečeve.

Spartak Ždrepčava krv startovao je pobedom u novoj sezoni. Boljom igrom u nastavku utakmice tim Vladimira Gaćinovića savladao je Mačvu 1:0 golom Mileta Savkovića.

Gosti su prvi zapretili, ali su pokušaji Gigića i Obrovca izblokirani. Nastavili su Šapčani s napadima, kao i Subotičani samo je završnica na obe strane bila slaba. U 20. minutu Adamović je centrirao, a Ivić glavom loptu poslao pored gola. Samo nekoliko minuta kasnije Mačva je ponovo stvorila šansu, šut Gigića sa 11 metara je izblokiran. Nisu „golubovi“ ništa prepuštali slučaju, sve češće su pokušavali po levoj strani da dođu do gola protivnika, međutim dobro postavljena odbrana Mačve je odolevala. U finišu prvog dela Spartak je bio najbliži da dođe do prednosti. Šimura je silovito šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta pogodila stativu i šansa za vođstvo je propuštena.

U nastavku utakmice Spartak je bio bolji na terenu. Đuričin je prvi zapretio posle asistencije Miloševića, šutirao je sa ivice šesnaesterca, lopta je prošla tik pored stativa. Vodila se velika borba na terenu. U 62. minutu Glavčić je prošao po levoj strani, uputio pas do Miloševića koji pogađa u ruke golmana Puletića. Uzvratili su gosti preko Lazarevića, ali je Perić odlično intervenisao. Ofanziva Spartaka isplatila se u 88. minutu. Nakon odličnog centaršuta Tekijaškog sa desne strane, Mile Savković je umakao odbrani Mačve i sa peterca glavom loptu plasirao u mrežu protivnika za 1:0.

SPARTAK ŽK – MAČVA 1:0 (0:0)
Savković 88'

Spartak: Perić, Tekijaški, Ćalasan, Kerkez, Milošević (Vukčević), Šimura, Jočić, Čečarić (Afum), Đuričin, Savković, Đenić (Glavčić).

Mačva: Puletić, Pejović, Ristivojević, Lazarević, Tošić (Jeftić), Ivić, Obrovac (Adamović), Jovanović, Gavrić, Gemović, Gigić.

12
Dalibor Odgovori
Ajmo Spaleeeee! Ajmo Subotice!
Idemo da pobedimo u cetvrtak!
Spartak
Haahhaha idemo subotice u novom sadu? A domacini u kuli strasni smo jako sramota za klub i grad da smo dozvolili ovako nesto prosli put zbog reflektora sad zbog drenaze i jos ko zna cega
Perica Maglov Odgovori
bravo ! majstori iz spartaka idemo dalje u nove pobede,jer
ako postoji volja svih,onda ima nade da se može opstati u toj evropi. predsedniče simoviću ne obazirite se na neke zlurade
komentare pojedinaca, idemo u nove uspehe ...čestitka svima !
Spartak
Idi na mlohavi dorucak u Denis u sandoru jer za drugo i nisi! Perice ti si obican bot sns-a
B/W
A ti “spartak” si najobicniji folirant
Spartak
Nisam kvazi navijac spartaka kao ti sendvicaru sa severa
B/W
Ne bih rekao. Odakle ti ta ideja? Nesto su tebi puna usta sendvica ili neceg drugog slicnog oblika. Ucini sebi uslugu i izadji na svez vazduh.
Prozivka Odgovori
Treba sredjivati stadion, ali da se to uvek radi na ovakav nacin da budemo "domacini" po Novom Sadu, Kuli i slicnim gradovima-mestima. To je bruka i sramota. Cuj ovoga zuludi komentati. Pa organizacija kluba nam je na nivou amaterskog, treba biti psoten i realan u komentarisanju. Krpi se stadion izgradjen 30tih godina. Prvo reflektori, sada teren i staza i svlacionice. Sledece godine ce krpiti tribine a neke godine ve reci e treba novi stadion. Nema se para i kriza je ali bez sistemskog resenja na duze staze ova krpljenja su vise nego smesna. Napred Spale.
jaza Odgovori
Zašto Spartak kada je domaćin svoje utakmice ne igra na terenu FK Bačke?
Bunja Odgovori
Tekija se prvi put otisao ofanzivno (kako smo prosle godine igrali sa bekovima) i evo gola. A gledalaca u Kuli 5 puta više nego u Subotici... Bravo za Suboticu! SAMO SPARTAK!!!! IDEMOOOOOO