Pregleda: 1257

Fudbal: Bačka 1901 poražena u Novom Sadu

08.10.2020. u 13:41h
Bačka 1901 pretrpela je poraz od Mladosti na gostovanju u Novom Sadu. Domaći tim je bio bolji i slavio sa 4:2.

Fudbaleri Bačke 1901 poraženi su u Novom Sadu od ekipe Mladosti sa 4:2 u okviru 11. kola Srpske lige, grupa Vojvodina. Novosađani su bili bolji i na kraju osvojili tri boda.

Do 20.  minuta igra je bila izjednačena i neizvesna, a onda je Krasić iskoristio priliku i Novosađanima done prednost. Uspeli su crveno – beli posle kontre preko Danila Prrovčija da izjednače. Ipak su poklekli u finišu prvog dela i primili još jedan gol.

U nastavku meča domaćin je povećao prednost na 3:1 preko Asanija, a potom je Bošković povisio na 4:1. U završnici utakmice Manojlović je smanjio na 4:2 i ujedno postavio konačan rezultat. Bodovi su ostali u Novom Sadu.

Mladost (NS) – Bačka 1901 4:2 (2:1)
Krasić 20’, Popović 44’, Asani 55’, Bošković 70’ - Provči 30’, Manojlović 80’

Mladost: Dražić, Tomčić, Babić (Jablan), Stevančević (Kaurin), Asani, Gojković (Bošković), Renić, Smiljanić, Popović (Ilić), Krasić, Stanić.

Bačka: Pilipović, Šafranj, Đurović, Bjedov (Manojlović), Simić, Mezei, Matijević (Malenčić), Provči (Bogojević), Lazić (Pavlović), Šljivančanin (Nenadović), Bursać.

U subotu Bačka na svom terenu dočekuje ekipu Feniksa iz Apatina. Utakmica se igra od 15 časova, još uvek bez prisustva publike.