Komentara: 7
Pregleda: 1173

Fudbal: Bačka 1901 poražena od Dinama u Pančevu (2:1)

17.09.2018. u 11:25h
Bačka 1901 u 5. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina, poražena je na gostovanju u Pančevu od Dinama sa 2:1. Domaćin je brzo stigao do prednosti koju je udvostručio još u prvom delu utakmice. Uspeli su Subotičani u finišu samo da ublaže poraz.

Bačka 1901 se vratila iz Pančeva bez bodova. Domaćin je bio uspešniji i slavio sa 2:1. Pančevci su  do prednosti došli nakon prekida. Posle dobro izvedenog kornera od strane Rašića, Nedučić je glavom loptu plasirao u mrežu Bačke za vođstvo. Pokušali su Subotičani da izjednače, ali nisu uspeli. Dinamo je do kraja prvog  poluvremena još jednom zatresao mrežu Bačke.

U drugom delu meča domaćin je i dalje bio dominantniji na terenu, dok su gosti pokušavali da smanje prednost iz kontri. Nisu uspevalu da postignu pogodak Subotičani sve do 87. minuta. Nakon prekršaja domaćih u kaznenom prostoru precizan je bio Medić sa bele tačke za konačnih 2:1 za Dinamo.

Dinamo – Bačka 1901 2:1 (2:0)
Nedičić 5', Arbutina 18' - Medić 87' (p)

Dinamo: Čanović, Marković, Dašić, Trajković, Nedučić, Jovančić, Krkobabić (Stojanović), Đorđević (Petrović), Arbutina, Rašić, Arnautović (Stojanovski).

Bačka 1901: Jović, Kiš, Višnjić, Orčić, Tumbas, Vukelić, Krmar (Lazić), Simić, Manojlović (Šormaz), Bjelobrk, Medić.

U okviru vanrednog, 6. kola, Bačka 1901 u sredu, 19. septembra dočekuje Radnički iz Nove Pazove.