Komentara: 4
Pregleda: 1275

Fudbal: Bačka 1901 poražena od Dinama posle preokreta

15.04.2021. u 11:45h
Bačka 1901 poražena je od Dinama iz Pančeva na terenu kraj Somborske kapije. Imali su crveno beli prednost, ali su gosti preokrenuli i na kraju trijumfovali.

Fudbaleri Bačke 1901 pretrpeli su novi poraz. Na domaćem terenu Subotičani su poraženi od Dinama iz Pančeva sa 2:1 u 28. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina. Iako je domaći tim imao prednost, u nastavku su gosti bili precizniji i prokrenuli rezultat i odneli bodove.

U prvom poluvremenu Bačka je bila bolji rival na terenu. Posle nekoliko propuštenih prilika,  u 19. minutu su stigli Subotičani do prednosti. Krmar je izveo korner, Anđić bio precizan za 1:0. Mogli su domaćini da povećaju prednost da su Kežman i Žiža bili precizni.

Nastavak utakmice pripao je gostima. Bačka nije iskoristila svoje šanse, a Pančevci su to kaznili. Sa dva gola Ahčija Dinamo je preokrenuo rezultat i odneo bodove.

Bačka 1901 – Dinamo 1:2 (1:0)
Anđić 19’, Ahčin 75’,83’

Bačka: Stajković, Ćulibrk, Bjedov, Lončar, Mezei, Anđić, Žiža, Simić (Kostić), Glišović, Krmar, Kežman (Provči).
Dinamo:  Andžić, Vještica, Brajović, Drinić (Pavlov), Panić (Martinović), Stojanovski, Mačkić (Čikić), Ahčin, Crnomarković, Petrović, Stojanov.

U narednom kolu Bačka 1901 gostuje u Adorijanu gde će snage odmeriti sa Tisom.