Komentara: 13
Pregleda: 6737

FK "Spartak Zv" - izgubljena pobeda u poslednjim minutima

09.03.2013. u 18:02h
Fudbaleri Spartaka dočekali su direktnog konkurenta na tabeli, ekipu Javora iz Ivanjice, vodili su veći deo meča, ali su ipak teren napustili pognute glave jer su u poslednjim trenutcima, praktično u '94 minutu, primili gol iz slobodnog udarca i omogućili gostima da izjednače i ponesu 1 bod kući. Utakmica se zvaršila rezultatom 1:1.

Spartak nije znao za pobedu još od meča sa Jagodinom, još od 17. novembra, pre samog kraja prvog dela sezone - nažalost ni danas nisu uspeli da pobede direktnog konkurenta na tabeli.

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu po skoro idealnim uslovima, a idealno bi bilo da je stadion pun, danas su i pored lepog vremena i par utakmica u kojima su gledaoci mogli da na momente uživaju u dešavanjima na terenu koji su neretko bili ispraćeni i golovima - danas je na gradskom stadionu bilo tek 2.000 gledalca.

Spartak - Javor 1:1 (1:0)
Čović 26' - Đorđević 90'

Fudbalski klub "Spartak Zlatibor voda" je odlučio da u ovoj sezoni otvori kapije istočne strane stadiona, a to je iskoristilo tek njih nekoliko stotina. Sever je tradicionalno imao svoj "pravougaonik" i svih 95 minuta pružao podršku fudbalerima, a onda je usledila salva zvižduka i "kaznenih pesama" za još jednu utakmicu koja se po njima trebala završili povoljnije po subotičkog superligaša.

Istočna tribina

Gol Čovića u 26' minutu

Prvi gol je postigao Čović u petercu Javora još u 26' minutu i sa tim se rezultatom otišlo na poluvreme, na talasima dobre i konfuzne igre, pre svega na sredini terena. Spartak je bio taj tim koji je držao utakmicu pod kontrolom, pogotovo od postizanja gola. Tako je bilo sve do poluvremena.

Podrška sa "severa" dolazila je tokom čitavog meča

Drugo poluvreme praktično Spartakovu dominaciju pretvorilo je egal meč, gde su gostujući fudbaleri imali nekoliko sasvim izglednih šansi u kojima su još u ranoj fazi drugog dela mogli da izjednače. Golman Aleksić je imao par sigurnih intervencija i parada, ali imao je i onih slabijih zbog kojih je izjenačenje iznenadno bilo na vidiku.

Nosković ulazi umesto Despotovića

U 90' minutu, dok je Spartak još imao aktivan rezultat i u najavi prvu pobedu u nastavku sezone, u igru je ušao ljubimac publike Nosković, koji je zamenio mogli bi slobodno reći trenutno najomraženijeg među navijačima - Đorđa Despotovića. Minut ranije odbrambeni igrač Javora dobio je drugi žuti karton i završio svoj nastup.

Utakmica je produžena za 5 minuta zbog par prekida, a to je bilo dovoljno gostima da daju gol i to baš iz prekida, iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, sa udaljenosti od nekih 30 metara. Gol za goste je postigao Predrag Đorđević.

Gol kojim je Javor izjednačio u 94' minutu (slobodan udarac)

Trener Kurčubić je bio jasno nezadovoljan zalaganjem i kretanjem (trčanjem) igrača na terenu i kao glavni razlog lošeg rezultata za Spartak upravo krivi tu činjenicu.