Pregleda: 4956

112 godina FK "Bačka 1901" proslavljeno pobedom

03.08.2013. u 21:40h
Izvor: FK "Bačka 1901"
U sklopu proslave 112. rođendana FK "Bačka 1901" odigrana je prijateljska utakmica između višedecenijskih fudbalskih prijatelja, Bačke i Segedina. Utakmica je posle preokreta završena rezultatom 2:1 za domaće.

Svakoj od ove dve ekipe, pripalo je po poluvreme. Segedinu rezultatski prvo, mada se slobodno može reći da je duel rivala u prvih 45 minuta bio izjednačen.

U nastavku utakmice, domaći fudbaleri su zaigrali brže i poletnije. Lazinica po desnoj, i Mandić po levoj strani, bili su nerešiva enigma za Mađare.

Izjednačujući gol Bačke u 62. minutu, dugo će se pamtiti. Nakon ubacivanja lopte od strane Mandića sa leve strane, kapiten Jovetić je skočio visoko, i odmerenim udarcem glavom uputio neodbranjivu loptu.

Nakon izjednačenja, i odlični Mandić je bio u prilici da postigne gol u 64. minutu, ali mu je lopta prešla preko noge. Ipak, dva minuta kasnije, u 66. minutu, ovom fudbaleru se posrećilo, i postigao je pobedonosni gol.

Prvi susret ova dva kluba bio je pre 111 godina, tačnije 24. maja 1902. godine. Bačka je i u tom susretu trijumfovala minimalnim rezultatom 1:0.

FK "Bačka 1901" - FK "Szeged" 2:1 (0:1)

Stadion kraj somborske kapije, gledalaca oko 200. Strelci: 0:1 Ač 36. min; 1:1 Jovetić 62. min; 2:1 Mandić 66. min. Sudije: Aleksandar Vasić (N. Žednik), Srđan Kaurin i Atila Harmat (Subotica);

Bačka: Bilinović, Dragić, Stojković, Jovetić, Ušumović, Svitić, Simović, Radosavljev, Vujaklija, Koprivica, Ivanović. Igrali su još i Kolundžić, Jelić, Panić, Mandić, Grubor, Grujić, i Lazinica.

Szeged: Molnar(Ikotin), Barat, Kapič, Sabo, Čanji, Marković, Godo, Pasko (Erdoš), Gajger, Ač, German.

Prijateljska utakmica: FK "Bačka 1901" - Szeged (Mađarska) Prijateljska utakmica: FK "Bačka 1901" - Szeged (Mađarska) Prijateljska utakmica: FK "Bačka 1901" - Szeged (Mađarska) Prijateljska utakmica: FK "Bačka 1901" - Szeged (Mađarska) Prijateljska utakmica: FK "Bačka 1901" - Szeged (Mađarska) Prijateljska utakmica: FK "Bačka 1901" - Szeged (Mađarska) Prijateljska utakmica: FK "Bačka 1901" - Szeged (Mađarska) Prijateljska utakmica: FK "Bačka 1901" - Szeged (Mađarska)