Komentara: 5
Pregleda: 5742

Vojvođanski derbi bez pobednika, Spartak - Vojvodina 1:1

09.03.2014. u 16:01h
Kako je počelo dobro se i završilo. Vojvodina je rano povela, ali Spartak je nedugo zatim izjednačio, a onda agresivnom igrom, mnogo konkretnijom u drugom delu stvarao šanse, ali posle 1:1 na poluvremenu, iako je bilo nekoliko izglednih šansi, rezultat se do kraja meča nije menjao.

U poslednjoj utakmici 18. kola Jelen super lige Spartak je dočekao novosadsku Vojvodinu. Utakmica je počela minutom  ćutanja u znak sećanja na Grgu Čovića, nekadašnjeg fudbalera Spartaka koji je pre par dana preminuo u 81. godini, a pred sam meč domaćin današnje utakmice uručio je fudbalskom klubu Vojvodina prigodan poklon za jubilej 100 godina postojanja.

Kao što su i najavljivali fudbaleri Spartaka hrabro su ušli u meč sa Vojvodinom i hrabro napadali sve do poslednjeg sudijskog zvižduka. Rani gol Vojvodine nije uneo nemir u redove domaćih, ali je u neku ruku poremetio koncepciju igre i protivnik se morao prisnuti značajno ranije nego što je to prvobitnio planirano.

"Lale" su povele posle oštrog centaršuta Marka Poletanovića iz slobodnog udarca sa desne strane. Lopta je pala u peterac, gde ju je glavom u mrežu prosledio mladi vezista Milinković-Savić.

Vojvodina je nakon nesmotrene reakcije Spartakove odbrane povela sa 1:0 već u 5. minutu meča, ali isto tako petnestak minuta kasnije nesmotrenost njihove odbrane i dosuđeni indirekt u visini penala omogućio je Torbici, na asistenciju Mrkele, da iz neposredne blizine nadmudri širok živi zid i pokuša da nađe put do mreže - i našao ga je kroz šumu nogu. Odličan šut i velika radost domaće publike.

Nastavio je Spartak sa pritiskom, ali i Vojvodina je promenila koncept igre jer više ne čuvaju prednost nego su bili u potrebi da igraju otvorenije, ali rezultat do poluvremena se nije menjao.

U drugom delu Spartak počinje sa još agresivnijim pristupom igri, stvaraju se neke polušanse, ali i svojim greškama u par navrata mogao je da pokloni dobre prilike gostima iz polukontri, ali izdržali su, napadali, stvarali nove šanse, a poslednja, vrlo izgledna se desila u sudijskoj nadoknadi kada je Spartak preko Novakovića mogao do sva tri boda.

Odlična igra Spartaka, pogotovo u drugom delu, daje mnogo prostora za optimizam pred naredne dve utakmice protiv Vojvodine u Kupu. Neko bi rekao Spartak je Vojvodini ukrao 2 boda za rođendan, neko da joj je Spartak poklonio jedan, ali utisak je da je domaćin ipak mogao bolje da prođe.

Utakmicu je po izuzetno vetrovitom, ali pretežno sunčanom danu posmatralo oko 2.000 gledalaca, od koji je oko 150 bilo sa obe navijačke strane i koje su imale iste poruke - uprava napolje.

Spartak je osvajanjem boda "preskočio" ekipu Voždovca i sa 23 poena zauzima osmu poziciju, dok je Vojvodina propustila priliku da se izjednači sa Čukaričkim na trećoj poziciji i ostaje na četvrtom mestu sa 29 bodova.

Uskoro detaljnije.

Fudbal: Spartak - Vojvodina Fudbal: Spartak - Vojvodina Fudbal: Spartak - Vojvodina Fudbal: Spartak - Vojvodina Fudbal: Spartak - Vojvodina Fudbal: Spartak - Vojvodina Fudbal: Spartak - Vojvodina Fudbal: Spartak - Vojvodina