Komentara: 47
Pregleda: 16132

Visok poraz Spartaka (5:0) i neredi u "kavezu"

26.05.2013. u 23:13h > 23:40
Igrači Spartaka gostovali su večeras na stadionu JNA i pored ne tako loše igre doživeli visok poraz od 5:0. Senku na sasvim solidnu utakmicu kojoj je prethodila slavljenička ceremonija domaćina bacili su navijači Spartaka koji su učestvovali u incidentu zbog kojeg su već posle pola sata igre izbačeni sa stadiona.

Došao je Spartak u goste aktuelnom šampionu Srbije ekipi Partizana i od samog starta pokazao veliko interesovanje za otvorenu igru i nadigravanje pa su tako prvih 20 minuta bili u najmanju ruku ravnopravan protivnik.

Posle jedne prosečne akcije Partizan je u 28' minutu poveo preko hitronogog Markovića, tada se malo poremetila igra fudbalera Spartaka, iako su par minuta kasnije imali šansu (Bratić) za izjednačenje. Partizan je do '80 minuta vodio 2:0, a za 12 minuta koliko se još igralo postigli su još 3 gola.

Očekivali smo da ćemo gledati zanimljiv i vrlo verovatno efikasan meč, ali nažalost 26. maj 2013. godine će biti jedno bolno sećanje za fudbalere, fudbalski klub "Spartak Zlatibor voda", ali i navijače Spartaka koji su učestvovali u incidentu nakon kojeg su uz "pomoć" žandarmerije ispraćeni sa stadiona.

Navijači Spartaka bili su smešteni u tzv. kavezu, u ograđenom delu tribine između severa i zapada, a obezbeđivale su ih snage žandarmerije. Na Partizanovim utakmicama ove sezone bilo je dosta incidenata, ali ponajmanje između dve suparničke grupe dva kluba. Problem koji muči navijače Partizana i klub  su interne podele na frakcije, a tu je često dolazilo do fizičkih obračuna. Večeras su oni bili u "fazonu slavlja", ali kako stoje stvari navijači Spartaka potrudili su se da do incidenata ipak dođe.

Letele baklje i topovski udari

Incident koji se desio u 29. minutu po prvim informacijama izazvali su navijači Spartaka tako što su na verbalne provokacije Partizana reagovali bacanjem baklji i topovskog udara na zapadnu tribinu stadiona. Na ovoj tribini se po pravilu nalazi "mirna" publika, ali ne uvek toliko mirna da nije sposobna da inicira incident, ali u ovoj konkretnoj situaciji navijači iz Subotice vrlo verovatno će biti glavni krivci za ove nerede i za povređeno maloletno lice sa zapada kojem je na stadionu ukazana prva pomoć.

Veće incidente je sprečila brza reakcija žandarmerije koja je onemogućila sukobe "Zabranjenih" (frakcije Grobara) i navijača Spartaka (uz podršku "Meraklija") kojih je bilo stotinjak.

Nažalost više priče o negativnoj strani fudbala.

Od pozitivnih utisaka vredi izdvojiti fenomenalnog golmana Aleksića koji je i pored 5 primljenih golova odlično branio i sprečio još ubedljiviji poraz od onog koji će ostati zapisan posle 92 minuta igre. Vidak Bratić je odlično komandovao odbranom, čak se u jednoj situaciji u prvom poluvremenu našao u odličnoj šansi pri rezultatu 1:0, kada je pogodio prečku posle udarca glavom.

Trener Kurćubić u izjavi za TV ArenaSport istakao da je generalno zadovoljan igrom, naravno ne i rezultatom, ali da broj izglednih šansi koje je Spartak imao mogle su uz malo sreće da donesu i koji pogodak u mreži Beograđana.

Meču je bilo prisutno oko 20.000 gledalaca koji su pre i nakon utakmice slavili šestu uzastopnu titulu Partizana.

Marinci i Meraklije pred početak utakmice (Foto: BMSU)