Pregleda: 837

Vaterpolo (Ž): Spartak slavio u Valjevu

17.01.2022. u 12:00h
Nakon kraće zimske pauze nastavljena je borba za bodove u Prvoj B ligi Srbije za vaterpolistkinje, a Spartak je slavio u Valjevu protiv Valisa rezultatom 20:16.

Subotičanke su dobro otvorile meč, iako s u drugoj četvrtini dozvolile protivniku da prokrene u nastavku utakmice su potvrdile bolju igru i zasluženo slavile.

Spartak je prvu deonicu rešio u svoju korist sa dva gola razlike, a onda je u drugu Valis dobio i prokrenuo rezultat u svoju korist pred oslazak na pauzu – 10:9.

U nastavku utakmice razigrane Subotičanke su vrlo brzo izjednačile, a poslednju četvrtinu dobile uz plus četiri gola i zasluženo stigle do novih bodova.

Valis Spartak 16:20 (3:5, 7:4, 2:3, 4:8)

Valis: Kovačević, Pavić, Ikasović, Mitić 8, Mladenović, Marković 7, Urošević 1, Miladinović.
Spartak: Mesaroš, V.Kozla 5, L. Kozla 4, Kovačević 4, Tokić 5, Kosegi, Mesaroš, Balać 2, Ljubičić, Babčanski, Varga, Benedek, Huđec, Pejić.

U narednom kolu Spartak gostuje u Šapcu, a meč se igra 27. januara.