Pregleda: 763

Vaterpolo (Ž): Spartak poveo u finalu za titulu prvaka Prve B lige za žene

16.05.2022. u 12:38h
Vaterpolistkinje Spartaka na korak su do osvajanja pobedničkog pehara Prve B lige Srbije.

Subotičanke su u prvom finalnom meču trijumfovale protiv Sente sa 13:11. Iako je domaći tim imao prednost na startu učenice trenera Patra Kopunovića pokazale borbenost i brzo preokrenule u svoju korist i na kraju upisale pobedu.

Senta je povela sa dva gola prednosti u prvoj četvrtini, dok je druga deonica u potpunosti pripala Spartaku koji pred odlazak na pauzu preokreće rezultat na 6:5.

Nastavile su Subotičanke u istom ritmu i u trećoj četvrtini koju su dobile sa 5:3 za prednost od plus tri. Domaćin je završnicu utakmice rešio u svoju korist golom razlike, ali je to bilo nedovoljno da pomrsi konce Spartaku i pobeda je zasluženo pripala gošćama.

Senta – Spartak 11:13 (3:1, 2:5, 3:5, 3:2)

Senta: Boršoš, Nađ, Karačonji, Belence 5, T. Horvat 4, B. Horvat, Đurić, Tot 2.
Spartak: Mesaroš, U Kozla, L. Kozla 3, Kovačević, Tokić 4, Pajić 1, Žagar, Mesaroš 1, Balać 4, Ljubičić.

Druga utakmica se igra za sedam dana kada je Spartak domaćin.