Pregleda: 1251

Vaterpolo: Spartak Prozivka "potopio" Palilulu

03.12.2018. u 10:32h
Spartak Prozivka upisao je novi trijumf u prvenstvu. Subotičani su u 5. kolu Prve B lige savladali Palilulu na svom bazenu, rezultatom 15:5.

Spartak Prozivka slavio je pred svojom publikom protiv Palilule rezultatom 15:5. Subotičani su u prvom delu utakmice bili ubedljivi i stekli prednost od 10:0. Prvu deonicu rešili su u svoju korist rezultatom 3:0, dok je druga četvrtina bila zaista ubedljiva. Spartak Prozivka je čak  sedam puta zatresao mrežu protivnika.

Nastavak susreta doneo je manje zanimljivu igru. Uspeli su gosti da treću četvrtinu reše u svoju korist 2:1, dok je poslednja ipak pripala Subotičanima za konačnih 15:5.

Spartak Prozivka – Palilula 15:5 (3:0, 7:0,1:2, 4:3)

Spartak Prozivka: Zeljković, Čabrilo 3, Grabež 1, Ivković, Prolić 2, Kajtez, Tonković 2, Varkulija 5, Kokai 1, Jarić 1,  Stojanović, Varkulija, Perez, Stojanović.

Palilula: Zakić, Janjić, Urošević, Bucalo 1, Jokić,  Marjanović 1, Aleksić 1, Trifunović, Đorđević, Lacković 1, Jovanić, Ćupović, Drobnjak, Debeljak.

Nakon 5 odigranih kola Spartak Prozivka je lider Prve B lige sa 4 pobede i remijem, uz 13 bodova.