Komentara: 20
Pregleda: 2667

Vaterpolo: Spartak-Prozivka poklekao u završnici, borba za viši rang se nastavlja

24.02.2019. u 13:07h
Na startu drugog dela takmičenja u Prvoj B ligi, Vaterpolisti Spartak-Prozivke su poraženi u Subotici od Novog Beograda, bivšeg Partizana. Gosti su bili u prednosti tokom čitavog meča i na kraju uz gol razlike, rezultatom 8:9 stigli do pobede.

Početak drugog dela prvenstva, gde su timovi Prve B lige podeljeni na dva dela, za borbu i plasman od prvog do petog mesta, Spartak-Prozivka poražen je od Novog Beograda rezultatom 8:9.

Beograđani su od starta stekli prednost i sačuvali je do kraja. Uspeli su domaći igrači izjednačiti dva minuta pre završetka susreta, ali su gosti ipak postigli gol za pobedu i prvo mesto mini tabele uz utakmicu više.

Prva četvrtina pripala je Novom Beogradu. Gosti su poveli  sa 4:2. U drugoj deonici Spartak-Prozivka je bio bolji. Subotičani su golom razlike rešili u svoju korist 2:1 i smanjili prednost Beograđana na 4:5.

Nastavak susreta protekao je u velikoj borbi. Treća četvrtina kao i četvrta završene su nerešeno 2:2. Malo je nedostajalo domaćoj ekipi da uzme bod. Iako su igrači Novog Beograda imali prednost od 7:4, dva minuta pre kraja Spartak Prozivka je uspeo da poravna rezultat na 8:8. Ipak, gosti su u samom finišu postigli gol za pobedu 8:9. U poslednjem minutu domaći tim je u dva navrata imao priliku da izjednači ali spletom okolnosti to se nije desilo.

Spartak  Prozivka – NBG 11. april (Partizan) 8:9 (2:4, 2:1, 2:2, 2:2)

Spartak Prozivka: Zeljković, Čabrilo 3, Kantar, Ivković, v. Varkulja 1, Kajtez, Tonković, Č. Varkulja 2, Silard, Lazenović 1, Stojanović  1, Pirla, Grabež.Trener: Nemanja Andrić.

NBG: Ilić, Marković, Vuković, Marković 2, Šofranac 4, Stefanović, Nastić, Đorđević, Sajko 1, Bašica 2, Živković, Slavković, Mirković. Trener: Aleksandar Šapić

Tabela

1. NBG 6 4 1 1 78:68 13
  2. Spartak Prozivka 5 3 1 1 65:49 10
  3. Dorćol 6 2 1 3 53:56 7
  4. Singidunum 6 2 0 4 58:71 6
  5. 5 Rasina 5 1 1 3 43:54 4

Spartak Prozivka ima utakmicu manje odigranu. U prvom delu Subotičani su savladali Novi Beograd ili bivši Partizan sa osam golova razlike.

Vaterpolo: Spartak-Prozivka - NBG 11. april Vaterpolo: Spartak-Prozivka - NBG 11. april Vaterpolo: Spartak-Prozivka - NBG 11. april Vaterpolo: Spartak-Prozivka - NBG 11. april Vaterpolo: Spartak-Prozivka - NBG 11. april Vaterpolo: Spartak-Prozivka - NBG 11. april Vaterpolo: Spartak-Prozivka - NBG 11. april Vaterpolo: Spartak-Prozivka - NBG 11. april