Pregleda: 4782

Vaterpolisti Spartak-Prozivke savladali Proleter (15:4)

05.02.2017. u 11:35h

Mečevima 6. kola nastavljeno je takmičenje u Prvoj B ligi za vaterpoliste, a Spartak-Prozivka je na svom terenu ugostio Proleter iz Zrenjanina.

Ekipa Nemanje Andrića dominirala je većim delom susreta i uz malo opuštanje tokom treće četvrtine i delomično u četvrtoj ipak očekivano privela meč u svoju korist.

Subotičani su za nepuna dva minuta golovima Čurčina (2) i Vučkovića otišli na 3:0 da bi Bulajić postavio konačno rezultata prve četvrtine. U drugoj četvrtini precizni su bili Ralić (2), Bulajić, Čurčin (2), Varkulja i Stojanović.

Treću četvrtinu dobila je ekipa Spartak-Prozivke sa minimalnih 1:0, da bi u poslednjoj deonici rezultat bio 3:3, za konačnih ubedljivih +11 i četvrtu pobedu u prvenstvu.

Gosti su se prvi put upisali na semafor u 10' minutu golom Jevtića (7:1), a Dostanić je drugi pogodak ubacio tek početkom četvrte deonice. Krajem meča u gostujućoj ekipi u strelce su se upisali Milojević, kao i Jevtić svojim drugim pogotkom na meču.

Spartak-Prozivka - Proleter 15:4 (4:0, 7:1, 1:0, 3:3)

Isključenja: Spartak-Prozivka 6, Proleter 6.

Spartak-Prozivka: Uzelac, Varkulija 1, Bulajić 3, Ćurkin 4, Lavadinov 1, Horvacki, Ivošević 1, Vučković 1, Kaki 1, Katić, Ralić 3, Stojanović, Perlez, Bebić.

Proleter: Baba, Trajković, Milošević 1, Jevtić 2, Pejić, Dostanić 1, Milojević 1, Radaković, Đak, Radišić, Čikarić, Čolović, Milinović, Milutinović

Posle šest kola Subotičani drže poziciju broj 2 na tabeli Prve B lige, grupa "Sever", odmah iza Bečeja koji je do sada bio maksimalan.