Pregleda: 2293

Uspešan nastup veslača Palića na Tiskom Kupu održanom u Solnoku

21.09.2015. u 11:14h
Pretprošlog vikenda na regatnoj stazi u Solnoku u Mađarskoj u organizaciji Veslačkog kluba “Tisa” održan je 18. po redu Tiski veslački kup na kome je učestvovalo oko dve stotine veslača i veslačica iz ukupno 14 klubova od čega tri iz Srbije, a među kojima je bio i VK "Palić".

Takmičari su prvog dana veslali stazu dužine 1.000, a drugog 500 metara.

Kada je u pitanju učešće srpskih klubova apsolutnu dominaciju po broju osvojenih medalja imali su takmičari Veslačkog kluba “Palić” koji su prvog dana regate osvojili dve srebrne i tri bronzane medalje, a drugog dana dve zlate i pet bronzanih medalja i time zauzeli 8. od 14 mesta na listi ukupnih bodova.

Ostala dva kluba iz Srbije po broju bodova na osnovu osvojenih medalja zauzela su 11. mesto (Veslački klub “Grafičar” iz Beograda) i 12. mesto (Veslački klub “Danubius 1885” iz Novog Sada).

Ukupni pobednik 18. Tiske regate u Solnoku ove godine bio je mađarski Veslački klub “Čepel”, dok je domaćin Veslački klub “Tisa” zauzeo drugu poziciju na ukupnoj bodovnoj listi.

Od takmičara Veslačkog kluba “Palić” iz Subotice najviše su se istakle pionirke Mila Milentijević, Iva Zubelić i Žofija Šereš koje su osvojile zlatne i srebrne medalje u četvrcu i dubl skulu, kao i juniorka Ema Paći koja je zauzela drugo mesto u skifu.

Zapažen plasman imali su i kadeti beogradskog Veslačkog kluba “Grafičar” Aleksa Matić i Marko Kurtović koji su u dubl skulu osvojili srebrnu medalju, dok je takođe srebrnu medalju uzeo i skifista Veslačkog kluba “Danubius 1885” iz Novog Sada, Georgije Slavović, u kategoriji mini pionira.