Pregleda: 2428

Učešće stonotenisera Spartaka na "Andro kids open" turniru u Dizeldorfu

02.09.2013. u 17:28h
Izvor: Stonoteniski klub "Spartak"
Mladi stonoteniseri Spartaka učestvovali su na 24. Andro kids open turniru i zabeležili zapažene rezultate, ali pre svega dobili važno iskustvo koje će im sigurno značiti u daljoj sportskoj karijeri.

Na 24. po redu "Andro kids open" turniru u stonom tenisu za mlađe kategorije u Dizeldorfu učestvovali su i dečaci iz Srbije. Našu zemlju na ovom turniru predstavljali su: Čokić Aleksandar (Stk Spartak , Subotica), Bognar Bence (Stk "Spartak"), Fenjveši Florijan (Stk "Bačka Topola"), Kuburović Nikola (Stk "Dobanovci")

imajući u vidu veliki broj takmičara na turniru najmlađi stonoteniseri iz Srbije postigli su odlične rezultate.

U kategoriji do 9 godina pojedinačno - dečaci (2004 godište i mlađi) Aleksandar Čokić je osvojio 1. mesto. U kategoriji do 14 godina ekipno dečaci (1999-2000 godište) Srbija je osvojila 3. mesto (Bence Bognar i Florijan Fenjveši), dok je Florijan Fenjveši osvojio 3. mesto u kategoriji do 13 godina pojedinačno - dečaci (2000 godište). Aleksandar Čokić je u NRW Talent kupu i u disciplini višeboj osvojio takođe prvo mesto.

Ostali rezultati takmičara po disciplinama:

• Bognar Bence pojedinačno u kategoriji do 13 godina plasirao od 9-16 mesta
  • Kuburović Nikola pojedinačno u kategoriji do 12 godina plasirao od 9-16 mesta
  • Kuburović / Kaus ( Nemačka ) ekipno u kategoriji do 12 godina plasirali od 9-16 mesta
  • Čokić / Holz ( Nemačka ) ekipno u kategoriji do 10 godina plasirali seod 16-32 mesta

Pored učešća na samom turniru i razgledanju grada Dizeldorfa mladi stonoteniseri iz Srbije sa trenerima i pratiocima igrača bili su prisutni i uživali u stonoteniskom meču Nemačke Bundes lige između Borusije i Grencau. imali su prilike da uživo vide same zvezde stonog tenisa kao što su Timo Bola, Susa, Asantu i drugi.