Pregleda: 3264

Tamaš Kajdoči osvojio dve bronze na EP do 20 godina

29.11.2014. u 16:41h
Izvor: Agencija "Tanjug"
Reprezentativac Srbije u dizanju tegova Tamaš Kajdoči postigao je izvanredan uspeh osvojivši juče dve bronzane medalje u kategoriji preko 105 kilograma na prvenstvu Evrope za takmičare do 20 godina starosti.

Talentovani Subotičanin je na šampionatu u kiparskom gradu Limasolu zauzeo treće mesto u izbačaju i bijatlonu i ostvario jedan od najvećih uspeha u istoriji dizanja tegova na našim prostorima.

Iako ubedljivo najmlađi, 17. godišnji Kajdoči je uspeo da dobiju "igru nerava" sa dve godine starijim Ukrajincem Prošinskim, koji je posle trzaja bio na trećoj poziciji.

Poslednji pokušaj u izbačaju, na težini novog državnog rekorda (191 kilogram), doneo je Kajdočiju još dve velike medalje u godini, u kojoj je osvojio i srebro na Svetskim olimpijskim igrama mladih i bronzu na prvenstvu Evrope do 17 godina.

Njegov rezultat u bijatlonu (347 kilograma) novi je rekord Srbije za takmičare do 17 godina.

Rezultati, preko 105 kg:

1. Savčuk (Rusija, 1994) 415 kg (185 + 230)
  2. Ivanov (Rusija, 1994) 375 kg (170 + 205)
  3. Kajdoči (Srbija, 1997) 347 kg (156 + 191)

Ervin Rožnjik 8. na EP za takmičare do 23 godine

Drugi takmičar KDT "Spartak" Ervin Rožnjik osvojio je 8. mesto u truzaju sa 130kg i u izbačaju 165kg 6. mesto, dok je u biatlonu zauzeo 8. mesto u kategoriji do 77kg

Sa Spartakovim dizačima takmičio se i nišlija Nenad Kužić, član KDT "Niš" koji je podigao 145kg iz trzaja i zauzeo 8. mesto, u izbačaju je podigao 185kg i zauzeo je 7. mesto, što mi je u biatlonu donelo 7. mesto u kategoriji do 94kg, starosne grupe do 23. god. Ekipu je vodio selektor reprezentacije i prvi trener KDT "Spartak" Stipan Vert.