Pregleda: 1355

Takmičarka KDT "Spartak" sa reprezentacijom osvojila drugo mesto na međunarodnom turniru u Inđiji

27.10.2015. u 13:14h
Inđija je u subotu bila domaćin dizačima tegova na 8. međunarodnom memorijalnom turniru "Vladan Mihajlović" na kojem je pored srbije učestvovalo još sedam reprezentacija, a članica srpskog tima bila je i takmičarka KDT "Spartak" Brigita Lukač.

Ovo seniorsko takmičenje već godinama se nalazi u kalendaru međunarodne federacije za dizanje tegova - IWF. Na takmičenju su učestvovali reprezentacije u sastavu dva takmičara muško / žensko. Učestvovali su takmičari iz osam zemalja. Pored Srbije tu si bile i BiH, Bugarska, Izrael, Malta, Rumunija, Slovenija i Turska.

Na ovom takmičenju Klub dizača tegova "Spartak" je predstavljala takmičarka Brigita Lukač  koja je nastupala za reprezentaciju sa Nenadom Kužić iz Niša uz vođstvo nacionalnog trenera Stipana Verta.

Reprezentacija Srbije je zauzela 2. mesto uz odlične rezultate. Nenad je oborio državne rekorde za seniore u izbačaju sa podignutih 198kg i u biatlonu sa podignutih 358kg u kategoriji 105kg, dok je Brigita podigla 75kg, u biatlonu 140kg.

U konačnom plasmanu 1. mesto je zauzela Turska, druga je bila Srbija, treći je Izrael.