Pregleda: 3559

Subotički bokseri uspešni na turniru u Ukrajini

26.11.2012. u 17:21h
Izvor: RTV Yueco

Mlada bokserska reprezentacija Srbije učestvovala je na međunarodnom turniru u Ukrajini. Za boje nacionalnog tima veoma uspeno su nastupila dva Subotičanina iz bokserskog kluba Spartak Denis Memetović i Florijan Sabo.

Pored njih reprezentaciju su još sačinjavali Aleksandar Vučkovic, Milan Osadkovski i Radoslav Pavlov.U konkurenciji 95 takmičara iz 6 zemalja, bokseri Spartaka iz Subotice, Denis Memetović i Florijan Sabo pobedili su sve svoje protivnike do finala.

Denis Memetović proglašen je za najboljeg stranog boksera na turniru u Ukrajini, nakon što je u finalu savladao domaćeg boksera Vlada Molcana, inače aktuelnog juniorskog prvaka Evrope, rezultatom 11-8. Florian Sabo je, nakon tri pobede, u finalu izgubio od Ukrajinca Jaroslava Patričenka rezultatom 16-9, i osvojio srebrnu medalju.