Sportski rezultati tokom vikenda

29.01.2013. u 10:31h
Izvor: RTV Yueco

Košarkaši Spartaka pobedili pred domaćom publikom

Košarkaši Spartaka u prvom kolu drugog dela prvenstva, pred domaćom publikom ostvarili su pobedu nad ekipom Napretka iz Kruševca rezultatom 88:82.Važna pobeda subotičkih košarkaša u borbi za opstanak.U sledećem kolu izabranici Filipa Sorca gostuju u Čačku ekipi Mladost.

Džudisti Spartaka i Bajmoka još jednom uspešni

Džudo klub Spartak sa sekcijom iz Bajmoka učestvovala je na Svetosavskom turniru u Novom Sadu u organizaciji Džudo kluba Slavija.Na prvom turniru, ove godine, koji je okupio više od 650 takmičara iz 60 klubova.Učešće su uzele i ekipe iz Mađarske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Srbije.U teškoj konkurenciji najbolji uspeh zabeližili su Šašić Nikola koji je u konkurenciji poletaraca do 34 kg zauzeo prvo mesto dok je u konkurenciji starijih pionira preko 73 kg Levente Kermeci (sekcija Bajmok) osvojio prvo mesto gde su oba takmičara pokazala izuzetnu spremnost i nadmoć nad svojim protivnicima.Treće mesto osvojio je Veljko Tripunović do 50 kg u konkurenciji starijih pionira.

Uspešan vikend plivača Spartaka

U Novom Sadu je 26. januara održan međunarodni plivački miting "Evropa 2013." na kojem je učestvovalo 20 klubova sa oko 350 takmicara iz: Bugarske, Hrvatske, Mađarske, Italije i Srbije. Plivači spartaka su osvojili ukupno 19 medalja(4 zlatne, 6 srebrnih i 9 bronzanih).

11-12 godina: Novak Savić: 1. mesto 100 leđno, 1. mesto 100 mešovito, 2. mesto 50 slobodno, 2. mesto 100 slobodno, 2. mesto 200 slobodno, Tamara Birkaš: 3. mesto 200 leđno, Mihajlo Šehovac: 3. mesto 200 leđno

13-14 godina:
Davor Mamužić: 3. mesto 200 slobodno, 3. mesto 400 slobodno

15-16 godina:
Bojan Rašković: 1. mesto 200 leđno, 2. mesto 100 leđno, Andrej Barna: 2. mesto 200 slobodno, 3. mesto 100 slobodno, 3. mesto 50 slobodno Filip Hunjadi: 1. mesto 200 delfin, 3. mesto 400 mešovito, Laura Horvat: 3. mesto 200 leđno

Apsolutna kategorija: Bojan Rašković: 2. mesto 100 leđno, Andrej Barna: 3. mesto 100 slobodno

Zvanično pojedinačno prvenstvo Vojvodine u stonom tenisu

U nedelju je domaćin zvaničnog pojedinačnog prvenstva Vojvodine u stonom tenisu bili su Odžaci gde se takmičenje odvijalo u pojedinačnoj i dubl konkurenciji a učešće na ovom takmičenju uzeli su i mladji kadeti STK ”Spartak “ i to Bognar Bence, Kovačević Denis i Koso Sič David.U muškom dublu Bognar Bence ( Stk”Spartak” ) zajedno sa Fenjveši Florijanom STK “Bačka Topola” osvojio bronzanu medalju u borbi za finale izgubili su tesno sa 3-2 od para iz Temerina Tomić / Tepić .U pojedinačnoj konkurenciji Bognar Bence plasirao se od 9-16 mesta za ulazak u 8 izgubio je minimalnim rezultatom sa 3-2 od Drljače Ognjena iz Čoke.