Pregleda: 1633

Sportski penjači Spartaka odlično startovali na državnom prvenstvu

21.03.2018. u 14:59h
Za vikend, 17. i 18. marta, u Beogradu je održano 1. kolo Prvenstva Srbije u sportskom penjanju, na kojem su nastupili i takmičari PSK "Spartak". Subotičani su doneli 10 medalja.

Penjački sportski klub "Spartak" na startu Prvenstva Srbije nastupio je sa jedanaest takmičara, koji su kući poneli ukupno 5 zlatnih, 4 srebrne i jednu bronzanu medalju. Na takmičenju u Beogradu  učestvovalo je 11 klubova iz Srbije, sa ukupno 75 takmičara.

Hana Kenjereš je na svom prvom takmičenju, u jakoj konkurenciji, osvojila 2. mesto u kategoriji deca do 6 godina (U6), Maksim Purlija je u U8 osvojio 1. mesto, a u istoj kategoriji je Damjan Rapić osvojio 2. mesto.

Među kadetima (U12), Viktor Prčić je osvojio bronzanu medalju, a Stela Latoš u istoj kategoriji među devojčicama osvojila bronzanu. Danijel Čizmadija je među starijim kadetima (U14) osvojio 1. mesto.

U konurenciji juniora (U16) kod devojaka Nora Bognar je ponela zlatnu medalju, Maja Fabri bila je odmah do nje sa srebrom, a u muškoj kategoriji Sergej Žeželj je osvojio zlatnu medalju, dok je Milan Petrić zauzeo 7. mesto.

U seniorskoj kategoriji su se takmičili i juniori. Nora Bognar je i u ovoj kategoriji, u izuzetno jakoj konkurenciji dokazala da je svojim ubedljiv nastupom zaslužila 1. mesto, dok je Maja Fabri bila šesta, Sara Pirnat sedma, Sergej Žeželj peti, Danijel Čizmadija deseti, dok je Milan Petrić takmičenje završio palsmanom na 12. mestu.