Komentara: 20
Pregleda: 9002

Spartak nerešeno sa Partizanom

01.12.2012. u 16:24h
Poslednje kolo prvog dela sezone odigrano je u Subotici pred oko 5.000 gledalaca na Gradskom stadionu i još ko zna koliko pred TV ekranima. Spartak je ugostio Partizan i posle dva različita poluvremena izborio nerešeni rezultata sa kojim svakako mogu i treba da budu zadovoljni. Utakmica je završena rezultatom 2:2 (0:1)

Posle kišnog petka subota je bila većim delom dana obasjana suncem, uz prijatnu temperaturu za ovaj deo godine, ovaj dan je bio skoro pa idealan za jedan fudbalski spektakl koji je najavljivan ovih dana sa obe strane.

Pred oko 5.000 gledalaca ekipa Spartaka ugostila je beogradski Partizan, aktuelnog šampiona i vodećeg na tabeli Jelen superlige. Početni udarac je izveo kako smo ranije najavili subotičanin Čaba Hanđa.

Na ovoj utakmici videli smo dva izdanja Spartaka, ono prvo u kojem je naivno primio gol u '15 minutu (Lazar Marković) i generalno rezervisanih tridesetak minuta u nastavku, sa druge strane drugo poluvreme u kojem je Partizan posle velike greške zadnje linije Spartakove odbrane, a onda i loše procene golmana Aleksića, poveo sa 0:2. Drugi gol je delo Marka Šćepovića u '58 minutu.

5 minuta za skoro potpuni preokret

U tom momentu bilo je to već ozbiljno vodstvo, a tada stupa na scenu ponovo džoker Spartaka Nosković koji ulazi u '66 minutu, što jasno definiše Spartakove namere u poslednjih pola sata igre. Noskoviću je bilo potrebno desetak minuta ('78) da smanji na 1:2, da bi kapiten kapitenski (V. Bratić) izjednačio u '83 minutu.

Vrlo zaslužen jedan boz za igrače Spartaka, a kako je bilo do '78 minuta ovo je sigurno i sasvim zadovoljavajuće za FK "Spartak Zlatibor voda"

Iako je Spartak izjednačio, napadačke ambicije nisu se smanjivale, imale su obe ekipe svoje šanse da se rezultat ipak promeni. Utakmica je produžena za 5 minuta, u tom produžetku Spartak se uglavnom branio, Partizan agresivnim akcijama pretio, a na samom kraju uz malo sreće za Spartak iz izgledne situacije pogodio prečku.

Završeno je nerešeno - 2:2.

Čaba Hanđa sa kapitenima Spartaka i Partizana

Spartak - Partizan 2 : 2 Spartak - Partizan 2 : 2 Spartak - Partizan 2 : 2 Spartak - Partizan 2 : 2 Spartak - Partizan 2 : 2 Spartak - Partizan 2 : 2 Spartak - Partizan 2 : 2 Spartak - Partizan 2 : 2