Video
Foto

Rvanje: Štefanek u finalu planetarne smotre, popodne za zlato

27.10.2018. u 11:14h > 19:37
Davor Štefanek, rvač Spartaka i reprezentacije Srbije, plasirao se juče u finale Svetskog prvenstva u Budimpešti, gde će se danas od 18 časova za najsjajnije odličje boriti protiv Rusa Surkova.

Na Svetskom prvenstvu u rvanju grčko - rimskim stilom koje se održava u Budimpešti, Davor Štefanek se plasirao u finale u kategoriji do 67kg. Rvač Spartaka bio je dominantan u polufinalu i sa 8:0, tehničkim tušem savladao Poljaka Gevorga Sahakjana.

Štefanek je lako trasirao put do medalje. U šesnaestini finala bio je bolji od Hrvata Janečića (9:0), četvrtfinale je obezbedio pobedom 10:0 nad Ying Hunga iz Tajpeha, dok se u društvo četiri najbolja plasirao nakon trijumfa nad Dancem Fredrikom Bjerehusom koga je savladao za svega 18 sekundi.

U borbi za finale Štefanek je dobro otvorio meč, dobio prvi poen na pasivnost protivnika, a potom još dva posle borbe u parteru. Poljaci su posle toga uložili protest, koji su izgubili, pa je srpski borac poveo sa 4:0. U drugoj rundi čuvao je prednost i pretio protivniku, što je dovelo do sjajnog bacanja za četiri poena, pobedu i plasman u borbu za titulu prvaka sveta.

Štefanek će danas od 18 časova rvati za zlato, a protivnik mu je Rus Artjom Surkov. Zanimljivo je da olimpijski šampion na ovom turniru još nije izgubio ni poen. To će biti prava prilika da se Davor revanšira za poraz u finalu šampionata Evrope u Novom Sadu.