Komentara: 0
Pregleda: 1036

Rvanje: Spartak iza sebe ostavio jednu od najuspešnijih sezona u poslednjoj deceniji

03.01.2026. u 12:29h
Izvor: Subotica.com
Rvački klub "Spartak" iza sebe ima jednu od najuspešnijih sezona – titule državnih prvaka u gotovo svim uzrastima i vicešampionsko mesto seniora potvrda su kvalitetnog rada, snažnog podmlatka i ambicija da se šampionski pehar vrati u Suboticu.
Rvanje: Spartak iza sebe ostavio jednu od najuspešnijih sezona u poslednjoj deceniji

Subotica je oduvek bila kolevka šampiona, a tom epitetu svojim rezultatima već dugi niz godina snažno doprinosi Rvački klub „Spartak“, koji je i tokom 2025. godine beležio izuzetne uspehe u svim kategorijama.

Subotički borci su tokom cele sezone bili aktivni – od poletaraca do seniora – i sa velikim uspehom nastupali na brojnim turnirima u zemlji i inostranstvu, osvajajući medalje i titule državnih prvaka u gotovo svim uzrastima.

Rvanje: Spartak iza sebe ostavio jednu od najuspešnijih sezona u poslednjoj decenijiMalo je nedostajalo da se i seniorska ekipa popne na najviše stepenice pobedničkog postolja i ponese titulu prvaka Srbije, ali kada se podvuče crta, i vicešampionsko mesto predstavlja veliki uspeh za podmlađeni tim Spartaka.

Ovo je sigurno jedna od najuspešnijih godina za nas u poslednje vreme. U svakom uzrastu imamo prvake države, što jasno pokazuje kontinuitet rada iz prethodnih godina. To nam je smernica da nastavimo još jače i posvećenije. U seniorskoj konkurenciji nam je titula izmakla za dlaku, ali drugo mesto je jasan pokazatelj kvaliteta i potencijala za narednu sezonu, za koju se već polako pripremamo sa ciljem da trofej vratimo u Suboticu, gde mu je i mesto – kaže trener Spartaka, Predrag Ivankov.

Rvanje: Spartak iza sebe ostavio jednu od najuspešnijih sezona u poslednjoj decenijiRvanje: Spartak iza sebe ostavio jednu od najuspešnijih sezona u poslednjoj decenijiSubotičani su tokom godine osvojili pregršt medalja i pehara, a uspešna sezona krunisana je svečanom dodelom priznanja istaknutim pojedincima. Nagrade su dobili Mihajlo Buljovčić, Vuk Crnobrnja, Dragan Tankosić i Noel Nemedi, momci koji su u svojim kategorijama poneli titule državnih prvaka.

Na kraju svake godine, na poslednjem treningu, tradicionalno obeležavamo završetak sezone i nagrađujemo takmičare koji su se posebno istakli rezultatima. Ovi momci su to priznanje zaslužili titulama prvaka države. Pokazali su veliku volju, želju i talenat, a od kluba i roditelja imaju punu podršku. Na njih ozbiljno računamo u budućnosti – ističe Ivankov.

Rvanje: Spartak iza sebe ostavio jednu od najuspešnijih sezona u poslednjoj deceniji
Rvanje: Spartak iza sebe ostavio jednu od najuspešnijih sezona u poslednjoj decenijiOsim rezultatskog učinka, dodatna snaga Spartaka ogleda se i u velikom broju mališana na strunjačama, koji sanjaju da jednog dana dosegnu sportske visine svojih uzora – Damnjanovića, Memiševića, Petkovića, Štefaneka i drugih.

Pored seniora, i najmlađi takmičari ostvaruju značajne uspehe i donose veliki broj medalja, što potvrđuje snagu kluba na svim nivoima. Ove godine imali smo mnogo međunarodnih turnira, a takva takmičenja su neophodna za napredak. Moramo da nastavimo u istom kontinuitetu, jer se upravo kroz domaće i međunarodne nastupe stiče iskustvo i širi saradnja sa drugim klubovima. Rezultat koji smo ostvarili na našem turniru „Stipan Dora i Danji Karolj“ najbolja je potvrda koliko su nam prethodna takmičenja značila i koliki potencijal naša deca imaju – jasan je trener Spartaka.

Rvanje: Spartak iza sebe ostavio jednu od najuspešnijih sezona u poslednjoj decenijiU subotičkom klubu imaju mnogo razloga za ponos i optimizam da će već naredne godine šampionski pehar ponovo stići u Suboticu i krasiti Spartakove vitrine, uz uverenje da je budućnost kluba sigurna zahvaljujući brojnom i kvalitetnom podmlatku.

U klubu trenutno imamo oko 80 dečaka i devojčica, sa kojima radi osam trenera, uključujući i decu koja treniraju u sekciji u Aleksandrovu. Deca su vredna, željna učenja i takmičenja, što je dodatni motiv svima nama. Sa takmičarima svih uzrasta rade treneri Stojan Štefanek, Dalibor Crnobrnja, Kristijan Farago, Senad Rizvanović, Vladimir Grabovac, Tunde Kontra i Danijel Štefanek, koji je ujedno i međunarodni sudija – objašnjava Predrag Ivankov.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 1 dan i 16 časova
Komentara: 0
Pregleda: 1036
Povezane teme

rvanje

rvanje grčko rimskim stilom

rvački klub spartak

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.