Pregleda: 1989

Rukometaši Spartaka zabeležili drugu pobedu u SEHA ligi

22.10.2015. u 23:02h
Subotički "putari" savladali su večeras u subotičkoj Hali sportova makedonsku ekipu Maks Sturmice posle dva odlično odigrana poluvremena i sasvim zasluženo upisali drugu pobedu u Regionalnoj ligi. Spartak je bio uspešniji rezultatom 26:18.

Ekipa Branislava Zeljkovića odigrala je kvalitetan meč protiv makedonske ekipe i zabeležila važnu pobedu u SEHA ligi. Meč u Hali sportova posmatralo je oko 1.200 gledalaca.

Početak susreta obeležen je ispitivanjem snaga i izjednačenom igrom, koja je prekinuta vođstvom Spartaka 8:6. Radulovićeve odbrane i brze kontre stvorili su ubrzo velikih 13:8 sa kojima se otišlo na pauzu.

Drugi deo utakmice bolje su otvorili gosti, koji su se sa tri vezana gola na kratko vratili u meč. Odgovor Subotičana brzo je stigao serijom pogodaka i odličnom odbranom koja punih 9 minuta nije kapitulirala. Tri minuta pre kraja izabranici Branislava Zeljkovića imali su velikih 24:16, da bi konačnih 26:18 postavio Županjac.

Spartak Vojput - Maks Sturmice 26:18 (13:8)

Najefikasniji u domaćoj ekipi je bio Županjac sa 6 golova, Lojaničić je stao na 4, po tri su postigli Đekić, Knežević, Rakocija i Ćupić, Ljubojević je postigao dva, dok su se po jednom upisali Jelić i Basarić. Kod gostiju bolji od ostalih je bio Čanturija sa 5, dok su ostali bili znatno skromnijeg učinka.

Spartak Vojput: Vukoslavović (6 odbrana, sedmerac), Kosović, Đekić 3, Perović, Knežević 3, LJubojević 2, Lojančić 4, Žegarac, Radulović (8 odbrana), Distol, Županjac 6 (3), Jelić 1, Basarić 1, Rakocija 3, Čupić 3, Stojanović (5 odbrana).

Maks Sturmice: Mladenovski 3, Nakov, Pecakovski 2, Milosavljević, Trajkoski (11 odbrana), Sokolov 1, Dimitrejski 1, Beseovski 1, Atanasov, Čanturija 5, Čizmović 1, Vezenoski, Kulenović 2, Majić 2.

Posle 7 odigranih kola Spartak ima bilans uspeha od dve pobede, četiri poraza i jedan susret koji je završen bez pobednika, ali utakmice koje je subotički klub izgubio je protiv većinom realno jačih i iskusnijih protivnika, a koje su donele veliko iskustvo koje će ekipi tokom sezone mnogo značiti kako na evro sceni tako i u domaćem Kup takmičenju.

U narednom kolu Spartak dočekuje veliko evropsko rukometno ime, čuveni mađarski Vesprem. Meč se igra sledećeg petka u 19 časova.