Pregleda: 2287

Rukometaši Spartaka poraženi od Partizana u Beogradu (26-24)

09.05.2016. u 11:32h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Subotičani nisu uspeli da savladaju Partizan u utakmici 6. kolo plejofa. Beograđani su vodili tokom celog susreta da bi u finišu Spartak prišao na dva gola, ali više od toga nisu uspeli u sinoćnjem meču. Meč je završen pobedom Partizana rezultatom 26:24.

U prvom napadu Ljubojević je pomalo nesretno pogodio stativu da bi domaćini golovima Radojkovića i Popovića poveli sa 2:0. Usledio je gol Županjca, ali i brzi odgovor crno-belih preko Radojkovića. Razbranio se golman Tomić koji je zadavao velike probleme "putarima" u uvodnom delu utakmice.

Brzim golom Živkovića, Partizan je poveo sa 7:3 u 13. minutu. Sa dva gola u nizu Županjca, Spartak Vojput je uhvatio priključak na 7:5. Slabijom igrom u odbrani Subotičani su dozvolili domaćinu da se rezultatski odvoji te su u 24. minutu imali prednost od pet golova 13:8. Prvo poluvreme završeno je vodstvom Partizana od 16:11.

Partizan je drugo poluvreme započeo sa serijom od 4:0 za visoko vodstvo od 20:11 u 35. minutu. Tek tada su Subotičani zaigrali bolje u odbrani, uspeli su da zaustave seriju domaćih i sa dva gola Jelića i pogotkom Đekića smanje na 20:14. Svojim osmim golom na utakmici Radojković prekida seriju Subotičana, 21:14. Abadžić zaustavlja šut Maksiću sa sedam metara da bi Đekić sa igračem manje smanjio na 22:17. Deset minuta pre kraja Đekić svojim trećim golom dovodi utakmicu u neizvesnost, 23:20. Spartak Vojput nije uspeo da iskoristi dva napada te je dozvolio domaćinu da se golom Živkovića ponovo odvoji na pet golova, 25:20.

Golom Županjca i Ljubojevića, "putari" su prišli na minus tri, 25:22. Usledila je odlična odbrana Abadžića i šansa za novo smanjenje rezultata. Međutim, posle greške u napadu Partizan desetim golom danas odličnog Radojkovića dolazi do 26:22 u 58. minutu i praktički rešava pitanje pobednika. Do kraja susreta mrežu protivnika pogađaju Knežević i Ljubojević, ali samo za časniji poraz od 26:24.

Partizan - Spartak Vojput 26:24 (16:11)

Hala "Banjica", Beograd Gledalaca: oko 70. Sudije: Mošorinski Ivan i Pandžić Aleksandar. Isključenja: Partizan 8 min, Spartak Vojput 8 min. Sedmerci: Partizan 4/2 Spartak Vojput 7/6.

Partizan: Šotra, Živković 5, Tomić, Pižurica, Radojković 10, Stevanović, Ivanović,  Kukić 2, Pešić 4, Maksić 3, Radović, Popović 1, Mršulja 1, Stošljević, Ćućuz.

Spartak Vojput: Kosović, Đekić 3, Perović 1, Knežević 3, Ljubojević 5, Lojaničić 1, Radulović, Distol 1, Županjac 6, Jelić 3, Basarić, Rakocija 1, Čupić, Abadžić.

Posle šest odigranih kola Spartak zauzima četvrtu poziciju sa 5 bodova. U narednom kolu Spartak ponovo gostuje u Beogradu., a protivnik će im biti ekipa Crvene zvezde. Meč se igra u nedelju, 15. maja, sa početkom od 19 časova.