Pregleda: 1469

Rukometaši Spartaka nemoćni u Zagrebu (36:22)

02.11.2015. u 10:31h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Rukometaši Spartak Vojputa poraženi su 9. kolu SEHA Regionalne lige u glavnom gradu Hrvatske od PPD Zagreba sa visokih 36:22.

Domaći su poveli sa 2:0 golovima Šušnja i Stepančića u uvodnim minutama igre. Golom Čupića putari su se približili na gol zaostatka, 3:2. Slično je bilo i u 12 minutu kada je Lojaničić efektnim golom smanjio na 7:6. Domaći su igrali jako brzo i požrtvovano želeći da se iskupe za dva iznenadna vezana poraza. Napravili su seriju sredinom prvog poluvremena i rezultatski se odvojili na 12:6. Rakocija postiže dva gola u poslednjoj minuti prvog dela tako da se na odmor otišlo sa 6 golova viška u korist domaćina, 19:13.

Subotičani nisu iskoristili igrača više u prvom napadu drugog dela, da bi Pavlović sa dva gola u nizu povećao prednost Zagreba na 21:13. Isti igrač svojim trećim golom na utakmici donosi deset golova viška za domaćina 24:14. Golman Zagreba, Ivan Stevanović zadavao je velike probleme igračima Spartak Vojputa, upisao je 14 odbrana u ovom susretu, dok je u napadu posebno raspoložen bio Stepančić sa 6 golova iz sedam pokušaja, Lovro sa 6 golova i krilo Horvat sa 5 golova iz 5 pokušaja.

Na kraju zaslužena pobeda favorita u ovom susretu. Za Spartak Vojput sledi kratka pauza, a u nastavku SEHA Regionalne lige 14. novembra na svom terenu dočekuju Tatran Prešov.

PPD Zagreb - Spartak Vojput 36:22 (19:13)

PPD Zagreb: Mihić 6, Sabljić 1, Vujić 4, Stepančić 6, Kontrec 1, Stevanović (14 odbrana), Šebetić 1, Ivić (3 odbrane), Raković 1, Horvat 5, Šušnja 4, Šandrk 1, Valčić, Obranović 1, Kovačević 2, Pavlović 3.

Spartak Vojput: Vukoslavović (1 odbrana), Kosović, Đekić 1, Perović 2, Knežević 2, Ljubojević 1, Galfi, Lojaničić 3, Radulović (2 odbrane), Distol 1, Županjac 5, Jelić, Basarić 2, Rakocija 4, Čupić 1, Stojanović (2 odbrane)