Pregleda: 1837

Rukometaši i dalje bez poraza u novoj sezoni

19.11.2012. u 10:07h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Spartak Vojput zabeležio je i devetu prvenstvenu pobedu u 9. kolu Prve lige grupa Sever. Večeras su u Hali sportova savladali ekipu Lavova sa ubedljivih 35:23.

Nakon vodstva od 2:0 za domaće Lavovi su uspeli da zabeleže tri uzastopna gola i nakon pogodtka Agića da preokrenu rezultat 2:3. Imali su gosti još jedno vodstvo na utakmice posle gola Porobića na semaforu je stajalo 3:4. Usledila je tada serija domaćih koji su golovima Pavlovića, Jovanovića i Papića preokrenuli rezultat na 6:4. Ubrzo je razlika porasla na plus pet golova kada je protivničku mrežu pogodio Armin Kaltak za 10:5. Lavovi nakon gola Kozomare smanjuju na 13:10 u 24. minutu, nakon čega su domaći ponovo pojačali igru u odbrani i vratili razliku na pet golova golom Kaltaka u poslednjoj minutu prvog poluvremena za 17:12.

Početak drugog poluvremena pripao je Subotičanima koji su već tada želeli da reše pitanje pobednika. Golom Jelića u 37. minutu rezultat je iznosio 22:13. Osam minuta kasnije golom Janjića razlika je bila dvocifrena 27:17. Do kraja utakmice odnos snaga na terenu se nije menjao.

Spartak Vojput - Lavovi 35:23 (17:12).