Pregleda: 1656

Rukomet: Spartak slavio u Crvenki (28:22)

11.10.2020. u 16:15h
Rukometaši Spartaka upisali su prvu pobedu u novoj sezoni. Subotičani su bili bolji od Crvenke u gostima i slavili rezultatom 28:22. U redovima Spartaka Uroš Kojadinović bio je najefikasniji sa sedam postignutih golova.

Spartakovi rukometaši bili su bolji od Crvenke u okviru 2. kola A grupe Superlige Srbije i zabeležili pobedu rezultatom 28:22. Subotičani su u svim segmentima nadvisili rivala, a najefikasniji u redovima tima Slaviše Lakovića bio je Uroš Kojadinović koji je sedam puta savladao golmana Crvenčana.

Ood starta je Spartak nametnuo svoj ritam igre i  posle 13 minuta igre imao dva gola prednosti - 3:5. Nisu posustajali domaćini, borili su se koliko su mogli, ali se na odmor ipak otišlo uz plus pet u korist Subotičana – 9:14.

U nastavku utakmice raspoloženi za igru gosti su  vrlo brzo stekli nedostižnu prednost. U 42. minutu na semaforu je stajao rezultat 13:21. Uroš Kojadinovć najbolji pojedinac susreta bio je neuhvatljiv za odbranu Crvenke. Postigao je čak 7 golova, ali se nije štedeo ni da proigra svoje saigrače da Spartak uknjiži pobedu i upiše prve bodove u nvoj sezoni.. Na kraju zaslužen trijumf Spartaka rezultatom 28:22.

Crvenka – Spartak 22:28 (9:14)

Crvenka: Marjanac, Radonjić, Vukčević, Nikolić 1, Tasić 2, Pavićević, Račić, Vukadinović 1, Ivić 2, V. Čabrilo, Milutinović 4, Čabrilo 4, Bošković 6, Karavezić 1, Savić 1.

Spartak: Bižić, Jovanović 4, Mrvović 2, Karanović, Grozdić 4, Spremo 2, Kojadinović 7, Radosavljević 4, Ilić, Đurović 4, Milisavljević, Skuban 1, Petrović, Vojvodić, Radojičić, Arđelan.

U narednom kolu Spartak konačno igra na svom terenu i dočekuje Kikindu.