Pregleda: 894

Rukomet: Spartak slavio protiv Crvene zvezde (22:27)

17.12.2018. u 09:45h
Spartak je upisao nove bodove pred zimsku pauzu. Subotičani su slavili u 13. kolu Superlige u Beogradu protiv Crvene zvezde rezultatom 27:22. Prolećni deo sezone počinje 9. februara, a Spartak će biti domaćin ekipi Sloge iz Požege.

Rukometaši Spartaka su pobedili Crvenu zvezdu u Beogradu rezultatom 27:22. Spartak je od starta utakmice zaigrao čvrsto odbranu postižući iz kontri preko Kojadinovića lake golove što je rezultiralo vođstvom od 3:7. Kontrolisao je Spartak sve vreme igru i u 25. minutu imao prednost od plus sedam - 5:12. Serijom od tri pogotka Zvezda je uspela da smanji prednost Subotičana na tri, ali su ipak gosti u finišu prvog dela golovima Stefanovića i Maksića postavili rezultat poluvremena 9:14.

Crvena zvezda je bolje otvorila drugo poluvreme i serijom od pet golova u 38. minutu poravnala rezultat 16:16. Brzo je Sparrtak konsolidovao redove i iskoristio pad koncentracije domačina. Borbenom igrom i sa pet vezanih golova 17:22 i već tada preolomili utakmicu. Nije Zvezda uspela da odgovori Subotičanim ana najbolji način i Spartak je slavio sa 27:22 za nove bodove pred pauzu.

Crvena zvezda – Spartak 22:27 (9:14)

Crvena zvezda: Čolović, Pešić 2, Horvat, Lazić 1, Laković 3, Tufegdžić, LJubojević 2, LJubenović, Bugarinović, Hercegovac, Dimić, Đorđijević 2, Rajičević 6 (2), Jovanović 1, Stošljević 5, Jokić.

Spartak: Rosić, Ž. Peić Tukuljac, J. Peić Tikuljac, Kolundžić, Šukić, Jankovvić 5, Spremo, Kojadinović 2, Pjevalica, Karan 6 (2), Petrović 7, Ristić, Maksić 1, Leovac 2, Stefanović 4, Arđelan.

Spartak je jesenji deo sezone završio na sedmom mestu sa 13 osvojenih bodova iza Dinama (24), Metaloplastike (21), Novog Pazara (16), Partizana (16), Šamota (14), Crvene zvezde i Kikinde koji takođe imaju trinaest bodova.

Prolećni deo sezone počinje 9. februara, a Spartak će biti domaćin ekipi Sloge iz Požege.