Pregleda: 736

Rukomet: Spartak poražen u Vrbasu (31:28)

12.02.2024. u 08:30h
Rukometaši Spartaka su poraženi u Vrbasu od domaćeg tima rezultatom 31:28 u 13. kolu Super B lige Srbije. Dobro su počeli utakmicu Subotičani i imali većim delom prednost, ali odličnom igrom u završnici prvog poluvremena Vrbašani su preokrenuli rezultat i do kraja održali stečenu prednost.

Prvih dvadesetak minuta meča proteklo je u izjednačenoj borbi gol za gol. Spartak je stigao do prednosti preko Spasića, ali je domaći tim odmah poravnao pogotkom Mirkovića. Sticali su Subotičani prednos i posle nekoliko izjednačenja i imali dva gola razlike 9:11 u 21. minutu , ali je odna usledila serija Vrbašana od pet golova i preokret za prednost od 14:11. Mirno su priveli prvi deo kraju i domaćin je čekao nastavak sa plus pet – 17:12.

Razigrali su se Subotičani u nastavku i ubrzo smanjili vođstvo Vrbasa na dva gola zaostatka 18:16. Vodila se velika borba do samog kraja, ali je za Spartak bilo nedostižno da anulira prednost domaćina i bodovi su ostali u Vrbasu – 31:28.

Vrbas – Spartak 31:28 (17:12)

Vrbas: Zekić 2, D. Bajrović, Momić 2, Gaćinović 2, Podunavac 5, Roganović, Skuban 3, Kovačević 4, Mirković 5, Krivokapić 1, Vujičić, Vujović, Musić 3, A. Bajrović, Žegarac, Vidojević.

Spartak: Vojvodić, Marić 1, Potpara 1, Maksimović, Kuburović 7, Miskin 4, Spasić 2, Laković 1, Spremo 1, Bukvić 6, Ivić, Ćosić 1, Cmiljanović, Kolarić 1, Bukvić 1, Milinković 2.

Spartak u narednom kolu dočekuje Kolubaru iz Lazarevca.