Pregleda: 1351

Rukomet: Spartak poražen u Pančevu (25:21)

03.03.2019. u 15:31h
Rukometaši Spartaka poraženi su od Dinama u Pančevu rezultatom 25:21 u 18. kolu Superlige Srbije. Domaći tim je bolje otvorio utakmicu, ali su se Subotičani odlično suprotstavili i tek u završnici meča Pančevci su napravili razliku od četiri plus.

Spartak nije uspeo protiv Dinama u Pančevu da nastavi uspešan niz. Lider tabele bio je bolji i slavio rezultatom 25:21. Borba se vodila tokom celog meča, a Dinamo je malu prednost održavao do samog  kraja za 18 trijumf u sezoni.

Poveli su igrači Dinama, ali se nisu predali ni gosti. Borba se vodila gol za gol i nijednog trenutka Spartak nije dozvolio protivniku da stekne nedostižno vođstvo. Najveća razlika koju je domaćin imao od tri gola bila je na poluvremenu utakmice.

U drugom poluvremenu je nastavljena borba. Spartak je odmah na startu vezao dva gola i smanjio vođstvo Dinama na 16:15, da bi u 43. Minutu stigli i do izjednačenja. Međutim u finišu utakmice lider je pokazao zašto je neprikosnoven ove sezone i upisao trijumf 25:21.

Dinamo – Spartak 25:21 (16:13)

Dinamo: Milošević 3, Pilipović 1, Radanović, Stojanović 3, Dimitrijević 4, Savić 2, Jezdimirović, Jovanović, Pavlović, Zlatanović, Distol, Milenković 7, Barudđić 2, Vučković 3, Radovanović.

Spartak. Raković, Rosić, Ž. Peić Tukuljac, Kolundžić 1, Šukić 3, Bozoljac, Potpara 4, Spremo, Kojadinović 1, Pjevalica, Karan 2, I. Petrović 4, S. Petrović 2, Leovac 3, Stefanović  1, Arđelan.

U narednom, 19. kolu, Spartak dočekuje Metaloplastiku iz Šapca, trenutno drugoplasirani tim na tabeli.