Pregleda: 798

Rukomet: Spartak poražen u Novom Pazaru (32:25)

05.11.2018. u 10:26h
Rukometaši Spartaka poraženi su u Novom Pazaru od istoimene ekipe rezultatom 32:25 u 6. kolu Superlige Srbije. Iskusniji tim domaćina bio je neumoljiv, a najefikasniji sa 10 postignutih golova u redovima Pazaraca bio je Kaltak, bivši član subotičkog tima.

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu, a na golu imao izuzetno raspoloženog golmana Gemaljevića. Čvrstom i dobrom odbranom već u 10. minutu imali su Pazarci prednost od 6:2. Nisu posustajali Subotičani, smanjili su vođstvo domaćina na samo gol razlike u finišu prvog dela 12:11, ali je Pazar do pauze uspeo da naniže još tri pogotka za 15:12.

I u nastavku su dominirali domaćini. Nizali su kontre i golove. Ponovo su stekli visoku prednost nedostižnu mladoj ekipi Spartaka. U jednom trenutku Pazar je imao čak devet golova prednosti, ali su Subotičani uspeli da smanje o za konačan rezultat ovog susreta 32:25

Novi Pazar – Spartak 32:25 (15:13)

Novi Pazar: Gemaljević, Ćosović, Žujović 1, Ugljanin, Arifović, Sefović, Crnovršanin, Međedović, Rakić 7, Grujičić 1, Slavuljica 3, Šaponjić 5, Kaltak 10, Cmiljanović, Milošević, Radivojević 5.

Spartak: Rosić, Peić Tukuljac 3, Šukić 6, Janković, Pjevalica, Kojadinović 2, Karan 7, Petrović 2, Ristić, Maksić, Leovac 2, Stefanović 3, Arđelan.

U narednom kolu, koje je na programu u subotu 10. novembra od 19 časova, Spartak dočekuje Dinamo iz Pančeva.